Olümpiavõitja alistatud, Anett Kontaveit mängib Ostrava turniiri poolfinaalis

Anett Kontaveit Ostravas mängimas Belinda Benciciga. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit alistas Ostrava turniiri veerandfinaalis olümpiavõitja Belinda Bencici (Šveits, 3) 6:4, 6:3 ja jõudis poolfinaali.

Anett on mänginud Ostravas “arveametniku täpsusega” – kõik setid on lõppenud kas 6:3 või 6:4. Tõsi, täna ei oleks pidanud esimese seti tulemus olema 6:4, sest Anettil tekkis ootamatu nõrkuseperiood seisul 5:1, 30:0.

Meenutame, et mullu jaanuaris alistas Anett Bencici Austraalia lahtistel 6:0, 6:1. Nüüd haaras Eesti esireket seisul 1:1 täielikult initsiatiivi, tal õnnestus sisuliselt kõik. Bencic käis väljakul juba hapu näoga, sest küllap talle eelmine mäng meenus ja sarnane “saun” oli tulemas. Aga siis lasi Anett vastase peost. Olnud enne teinud võib-olla 2-3 lihtviga, hakkas nüüd neid tulema ülevalt (serv), vasakult ja paremalt. Ta alustas halba perioodi topeltveaga, siis tegi kaks lihtviga. Ometi teenis Kontaveit veel seisul 5:1 ka settpalli, aga järgnesid uued vead.

Sama kordus seisul 5:3, 30:0, aga nüüd selle erinevusega, et esimese punkti võitis Bencic tänu heale tõrjele. Seejärel aga eksis Anett ise. Kuid ometi oli seisul 4:5 servima minnes närv sees hoopis Bencicil. Ta oli tulnud raskest seisust välja ja vaja oli võtta veel üks geim. Paar eksimust šveitslannalt andsid Anettile julguse tagasi ja ta murdis nulliga.

Teine sett ei olnud nii “seikluslik”. Pärast esimeste geimide vastastikuseid murdeid võttis Anett hea tõrjemänguga ära vastase servi seisul 3:2. Oma servi võitis ta seejärel nulliga ja kuigi jäi seisul 5:3 taha 15:30, päästis nüüd punkti riskantne teine serv. Võidu võttis Anett teiselt matšpallilt stiilse tagakäekrossi äralöögiga.

Kuigi esimese seti järel oli Anett äralöökide/lihtvigadega miinuses, sai ta lõpuks kirja 29 äralööki ja 19 lihtviga. Pole midagi öelda, Bencic on Anettile sobiv vastane. Sest kui eelmine tulemus tuli ka vastase nõrga mängu arvelt, siis praegu on šveitslanna paremas vormis ja hakkas üldiselt korralikult vastu, ainult esimese seti keskel oli ta üsna tühi. Ometi oli Anetti võit piisavalt kindel ja see näitab, et Benciciga on tal taktikaliselt lihtne mängida. Kuigi eks see sõltub ka enda vormist, mis Anettil on praegu tõesti suurepärane.

Anett lõi 5 ässa ja tegi 3 topeltviga, Bencici numbrid olid vastavalt 2 ja 1. Mõlema esimese servi protsent oli 69, kuid punkte esimeselt pallingult võitis Kontaveit 76% ja Bencic 53%. See on ikkagi väga suur vahe. Vaevalt valmistab Bencicile ka rõõmu, et ta murdepalle realiseeris 4st 3, sest Anetti 8st 5 oli ju lõpuks ikkagi parem.

Poolfinaalis kohtub Kontaveit Petra Kvitovaga (Tšehhi, 2). Huvitav, et peaaegu oleks Ostravas saanud poolfinaali neli kõrgeima asetusega mängijat, kuid Anett “rikkus” selle ära. Sest tabeli ülemisel poolel on vastamisi Iga Swiatek (Poola, 1) ja Maria Sakkari (Kreeka, 4). Need mõlemad mängijad on Anetti viimase kahe kuu jooksul korra võitnud.

Kuid Kvitovaga kohtus Kontaveit viimati märtsikuus Doha turniiril ja kaotas kolmes setis. 31-aastane tšehhitar on Anettile vana tuttav, kes juhib tema vastu 5:2. Kõvakattel on seis Kvitova kasuks 3:1.