fbpx
Close

Katarina Srebotnik kanti imelise kolmikvõidu eest Guinnessi rekordite raamatusse

Katarina Srebotnik saab Portorožis kätte Guinnessi rekordite raamatu tunnistuse oma saavutuse eest. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Praegu 40-aastane sloveenitar Katarina Srebotnik sai eelmisel nädalal kodumaal toimunud Portoroži turniiri ajal kätte Guinnessi rekordite raamatu sertifikaadi oma tennisesaavutuste eest eelmise sajandi lõpul.

Põhimõtteliselt tegi Srebotnik imet – ta võitis oma esimese WTA taseme turniiri nii üksik-, paaris- kui ka segapaarismängus! Kuna segapaari mängitakse ainult suure slämmi turniiridel (ja nelja aasta tagant ka olümpial), siis vormistaski ta kolmikvõidu 1999. aasta Prantsusmaa lahtistel, kus tollal 18-aastane neiu võitis koos lõuna-aafriklase Piet Norvaliga.

Triumfi esimese kolmandiku täitis ta naispaarismängus. Srebotnik polnud varem üldse profitennist mänginud, vaid ainult noorteturniiridel osalenud, kui ta 1998. aasta aprillis pääses 17-aastasena naaberriigi Horvaatia turniirile Makarskas, kus tuli võitjaks koos kaasmaalanna Tina Križaniga. Seejärel hakkas ta osalema ka üksikmängu profiturniiridel, kuid esialgu ainult ITF-i tasemel. “1999. aasta algul olin edetabelis umbes 250. kohal ja ma ei saanudki mängida tugevamaid turniire kui ITF-i omad,” meenutas Srebotnik. “Kuid siis võitsin Dubais ühe pisut suurema auhinnafondiga ITF-i tuniiri, millega kaasnes ka vabapääse Estorili WTA turniirile. Nii ma saingi sellisel tasemel mängida hoolimata madalast edetabelikohast. Kui võitsin Estorilis, pääsesin juba esisajasse ja mu teekond WTA profina võis alata.”

Guinnessi rekordite raamatu sertifikaadi kättesaamisel ütles Srebotnik: “See tundub nii sürreaalne, et pean vist ennast torkama, kas see polegi uni,” ütles sloveenitar. “Võita ainuüksi karjääri esimene WTA turniir üksikmängus on raske ülesanne, aga teha seda kolmes mänguliigis esimesel katsel – sellist eesmärki ma poleks suutnud endale seada isegi kõige metsikumates unistustes. Ma tõesti ei tea, kuidas see õnnestus.”

Kokku võitis Srebotnik karjääri jooksul neli WTA tiitlit üksikmängus, kuid alates 2010. aastast ta spetsialiseerus paarismängule, kus tal on kokku 39 tiitlit naispaarismängus ja viis segapaarismängus, need kõik muidugi slämmiturniiridel. Naiste paarismängus on ta slämmiturniiridest võitnud ainult 2011. aasta Wimbledoni koos tšehhitar Kveta Peschkega. Pärast seda sai temast ka paarismängu maailma esireket, üksikmängus on sloveenitari kõrgeim edetabelikoht olnud 20. (2006 august) ja slämmiturniiridel pole ta selles mänguliigis 4. ringist kaugemale jõudnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top