Oliver Ojakäär võitles kõvasti, kuid kaotas oma esimese mängu Challengeril

Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev

Oliver Ojakäär võttis sel nädalal esimest korda osa Challenger-turniirist, kus tal tuli alustada kvalifikatsioonist.

Ojakäär sai tänu eelmise hooaja maailma juunioride edetabeli TOP20 kohale võimaluse osaleda kuue Challenger-turniiri kvalifikatsioonis ja kasutas esimest võimalust nüüd Blois’ (Prantsusmaa) Challenger 50 turniiril.

Kvalifikatsioonis kohtus Ojakäär neljandana asetatud Jevgeni Karlovskiga (-, ATP 481.), kes täpselt viis aastat tagasi (17. juuni 2019) asus karjääri kõrgeimal 211. kohal. Ojakäär alustas hästi, aga mäng katkes pühapäeval vihma tõttu ja tänasel jätkamisel oli Ojakäär otsustavas setis vaatamata kõvale võitlusele kogu aeg tagaajaja osas ning kaotas mängu 6:3, 4:6, 3:6.

Esimeses setis teenis Karlovski seisul 3:3 esimesed murdepallid, aga hoopis Ojakäär murdis järgmises geimis seisul 4:3. Teine sett oli kõikuva iseloomuga. Ojakäär jäi 0:3 taha, aga võitis neli geimi järjest ja oli murdega ees 4:3. Kuid viimased kolm geimi, nende hulgas kaks murret, kuulusid taas vastasele. Pärast seda jäigi mäng vihma tõttu pooleli. Täna oli Ojakäär taga 0:2 ja 1:3, aga võitles välja viigi 3:3 (võitis ühe geimi 0:40 seisult). Paraku kuulusid viimased kolm geimi taas Karlovskile.

Statistika ütleb, et venelane teenis palju rohkem murdepalle, aga Ojakäär realiseeris neid tunduvalt paremini – vastavalt 18st 6 ja 7st 5. Esimese servi protsent oli Ojakäärul 59 ja vastasel 70 ning see võiski mõjutada tulemust, sest punkte esimeselt servilt võideti peaaegu võrdselt (vastavalt 58 ja 62%).