fbpx
Close

Oliver Ojakäär teenis Tartus suurepärase võidu, ka Markus Mölder edenes veerandfinaali

Oliver Ojakäär. / Foto: Igor Pissarev.

Kaks Tartu noormeest näitasid kolmapäeva ennelõunal head mängu oma kodulinnas ja ka koduhallis (Veeriku spordihoone) peetaval ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril.

Äsja Eesti Davis Cupi koondisse nimetatud Oliver Ojakäär alistas teisena asetatud Vladislav Gorbatenko (Venemaa) 6:2, 6:7, 6:3. Ojakäär teeb ITF-i turniiridel alles esimesi samme, varem mängis ta põhiliselt Tennis Europe võistlustel, aga temast aasta vanem Gorbatenko asub 590. kohal.

Markus Mölderil läks kergemini, sest tema eduseisul 4:0 andis vastane Charlie Penman (Suurbritannia, 4) loobumisvõidu. Nii Ojakäär kui ka Mölder jõudsid veerandfinaali. Napilt langes välja Marten Murrand, kes kaotas Tarass Ignatjukile (Valgevene) 6:7, 6:4, 4:6.

Kui üksikmängus on Eesti noormehed olnud pisut edukamad (neid on veerandfinaalis kaks, aga Eesti neidudest Liisa Varul üksi), siis neidude paarismängus on pooled kaheksast poolfinalistist eestlannad. Esimesena asetatud Klaudia Bubelyte (Leedu) ja Anet Angelika Koskel alistasid veenvalt 6:4, 6:1 teise Baltikumi paari, kuhu kuulusid Darta Dalecka (Läti) ja Polina Ramenskaja. Ainus sajaprotsendiliselt Eesti paar Sofia Tšeklistova/Elisabeth Iila (2) võitsid Zuzanna Bednarzi (Poola) ja Valerija Maija Kargina (Läti) 5:7, 6:1, 10:4 ning kohtuvad poolfinaalis Viktoria Kleer Kliimandi ja Darja Zubtsovskajaga (Valgevene), kes üllatasid 6:1, 6:2 võiduga neljandana asetatud Venemaa paari Zlata Jankovskaja/Elina Zahharova.

Eesti noormeestest pääses paarismängu poolfinaali vaid Ojakäär koos soomlase Oskar Antinheimoga. Nad võitsid Oskari Eerola/Oliver Saarineni (Soome) 6:4, 6:2. Murrand langes aga koos Vladimir Jakubenkoga (Ukraina) välja.

scroll to top