Oliver Ojakäär pääses Riias kahe mänguliigi finaali

– Oliver Ojakäär / Foto: Viktor Burkivski

Oliver Ojakäär (2) pääses Riias peetava Tennis Europe 2. kategooria turniiril Riga Open – Inspired by Tennis U14 klassis finaali nii üksik- kui ka paarismängus.

Ojakäär on üksikmängus edenenud väga kindlalt ja loovutanud nelja kohtumisega vaid kümme geimi. Tänases poolfinaalis alistas ta Oliver Byskata (Soome, 3) 6:2, 6:0. Finaalis kohtub Ojakäär Tihhon Fedoroviga (Valgevene, 5), kes lülitas välja esimese asetusega Grigori Shebekini (Venemaa). Ojakäär on TE U14 edetabelis 22. ja Fedorov 61.

Paarismängus olid Ojakäär ja Byskata (1) samal poolel ja võitsid poolfinaalis Philip Orloffi ja Janis Raffael Simmeni (Šveits, 4) 6:7, 6:4, 10:6. Finaalis tuleb Ojakäärule vastu teine eestlane Markus Mölder, kes koos lätlase Gustavs Dambinšiga (2) alistasid Davis Rolise (Läti) ja Artur Yurkevichi (Valgevene, 3) 6:3, 2:6, 10:7.

Veel said eestlastest finaali Grete Gull/Brit Martin (3) U14 tüdrukute paarismängus, kus nad võitsid Sofia Hapankova (Valgevene) ja Jekaterina Ivanova (Venemaa) 6:3, 6:3.

Ainsana said täna Riias põhiturniiril võistlustules olnud eestlastest kaotuse Edwin Averjanov ja Luukas Raudkivi U12 klassi paarismängu poolfinaalis.