fbpx
Close

Andreas Sillaste jõudis üksikmängu finaali, Eestile kaks esikohta paarismängudes

– Andreas Sillaste / Foto: Viktor Burkivski

Nastolas (Soome) on lõpule jõudmas Eesti mängijaile üpris edukas Wilson Pajulahti turniir, kus täna saavutati kaks esikohta paarismängudes ja üks finaalikoht üksikmängus.

Tegelikult olid Eestile need paarismängu esikohad juba eile garanteeritud, sest mõlemal poolel mängisid meie noortennisistid. Tüdrukute U14 finaalis sai Andrea Roots koos venelanna Anna Karasevaga (1) jagu Victoria Maria Mändmast ja Desire Pärnast 6:2, 6:3 ning poiste U16 finaalis Andreas Sillaste ja Juho Biggs (Soome, 4) Markus Kristofer Siniveest ja Maks Grygolowiczist (Poola, 3) 7:6, 6:3.

Veel osalesid täna Eesti tüdrukud U16 paarismängu finaalis, kuid seal kaotasid Alissia Aleksandra Kivi ja Christin Annette Klettenberg (4) Zoe du Pasquier Jensenile (Taani) ja Sade Scharlinile (Soome, 1) 0:6, 3:6.

Üksikmängu poolfinaalidesse jõudis kolm eestlast, kuid neist võidukas oli vaid Sillaste (4), kes alistas Nicolas Philiberti (Suurbritannia, 2) 6:3, 6:1. Eesti U14 tüdrukud aga kaotasid; Roots (1) Aleksandra Lobanovale (Venemaa, 7) kõige napimalt 3:6, 6:2, 6:7 ja Pärn Karasevale 0:6, 1:6.

Nii jääb meil laupäeval veel kaasa elada Sillastele, kes kohtub finaalis kolmandana asetatud Grygolowicziga, keda ta täna juba paarismängus võitis. Poolakas alistas aga poolfinaalis just Sillaste paarilise Biggsi ehk sai ühe revanši kahest võimalikust kätte.

scroll to top