Oliver Ojakäär kaotas napilt kolmandana asetatud sakslasele, Daniil Glinka võitis nulliga

Oliver Ojakäär. / Foto: turniiri Facebook

Oliver Ojakäärul ei olnud Danderydi (Rootsi) ITF-i M15 turniiril loosiõnne, kui avaringis tuli kokku minna kolmandana asetatud Mats Rosenkranziga (Saksamaa, ATP 498.).

Kohtumise otsustasid kolm servimurret, igas setis üks. Kuid Rosenkranz suutis murde teha kaks, Ojakäär ühe korra. Tänu kõrgele kohale juunioride edetabelis otsepääsme põhiturniirile saanud eestlane jäi alla 4:6, 6:4, 3:6. Esimeses setis võitis Rosenkranz Ojakääru servi viimases geimis, Eesti noormees murdis omakorda teise seti kolmandas geimis. Kolmandas setis sai sakslane ette pärast neljanda geimi võitmis. Lõpus oli Ojakäär lähedal, et tulla välja 3:5, 0:40 kaotusseisust. Ta võitis vastase servil neli punkti järjest ja teenis murdepalli. Ent Rosenkranz viigistas ja võitis ikkagi geimi, mis jäi mängus viimaseks.

Ojakäär servis hästi, ta lõi 8 ässa, sai esimest pallingut sisse 71% ja võitis esimeselt servilt 71% punktidest. Vastane lõi aaga 11 ässa ja võitis esimeselt servilt 77% punktidest. Küll aga oli kahju, et Ojakäär realiseeris 7st murdepallist ainult ühe, aga vastane 3st 2. Just selles statistilises näitajas peitus Ojakääru võimalus.

Danderydi turniir ei olnud kahjuks õnnelik ka veel kahele seal võistelnud eestlasele. Siim Troost sai kvalifikatsioonis võidu ja kaotuse ning ei pääsenud põhiturniirile. Paarismängus kaotasid Johannes Seeman ja Troost esimeses ringis, Ojakäär aga paarismängus kaasa ei tee, ehkki samal turniiril mängib ka Max Dahlin, kellega koos nad võitsid US Openi noorteturniiri. Dahlin kaotas samuti üksikmängu avaringis, aga paarismängus sai edasi koos šveitslase Yannik Steineggeriga.

Seevastu alustas hästi Eesti tänavune meister Daniil Glinka Setubali M25 turniiril. Erinevalt Ojakäärust oli Glinkal loosiga õnne, sest tema 18-aastase vastasel Daniel Marincasel (Portugal) polegi ATP edetabelikohta. Glinka võitis kuivalt 6:0, 6:0, aga kohtub nüüd teisena asetatud poolaka Kasper Zukiga (ATP 298.).

Head uudist ei saa Tennisnet kahjuks edastada ITF-i W25 turniirilt Santa Margherita di Pulas (Itaalia), kus Maileen Nuudi kaotas esimeses ringis Martina Spigarellile (Itaalia, WTA 689.) 3:6, 4:6.