Ojakäär pääses Kreekas veerandfinaali, Raisma langes välja

Oliver Ojakäär. / Foto: Facebook

Kahest Eesti tennisistist, kes täna mängisid Heraklioni ITF-i M15 turniiri 2. ringis, pääses edasi veerandfinaali Oliver Ojakäär.

18-aastane mängija alistas kuuendana asetatud Szymon Kielani (Poola, ATP 780.) 7:6, 7:6. Kaks setti olid siiski erinevad. Esimeses setis polnud kummalgi isegi murdepalli, aga tie-break’is läks Ojakäär kohe ette 5:0 ja võitis 7:2.

Teises setis seevastu tegid mõlemad mehed kolm murret. Alustas Ojakäär, kes juhtis kahe murdega 4:1, aga vastane need tagasi seisuks 4:4. Ojakäär murdis uuesti ja asus servima matši võiduks, aga kaotas pallingugeimi. Nii mängiti taas tie-break’i, kus Ojakäär oli 2:4 taga, aga lõpetas viie järjestikuse võidupunktiga, neist kaks vastase servil. Ojakääru serv oli taas hea – 7 ässa. esimese servi õnnestumisprotsent 66 ja esimeselt servilt võidetud punktid 78%. Vastasel olid kõik need numbrid kehvemad, lisaks tegi poolakas rohkem topeltvigu (5:2).

Veerandfinaalis kohtub Ojakäär neljandana asetatud ukrainlase Oleg Prihhodkoga (ATP 680.). Ojakääru senised mängud täiskasvanute turniiridel on siiski näidanud, et esituhande teise poole tennisistid on talle jõukohased vastased.

Ojakääru treener Kenneth Raisma kaotas teises ringis viiendana asetatud Stuart Parkerile (Suurbritannia, ATP 692.) 3:6, 3:6. Nüüd saab Raisma keskenduda hoolealuse õpetamisele veerandfinaalis.