Ojakäär ja Raisma alustasid Kreekas võidukalt

Fotomeenutus 2022. aasta jaanuarist, mil Oliver Ojakäär ja Kenneth Raisma võitsid Eesti GP paarismängu. / Foto: ETL

Heraklioni ITF-i M15 turniiril said avaringis võidu nii Oliver Ojakäär kui ka tema treener Kenneth Raisma.

Ojakäär kaotas David Quayle’i (Suurbritannia) vastu esimese geimi oma servil, aga pärast seda murdis kohe tagasi ja tegi kokku neli murret vastase ühe vastu. Võidunumbriteks kirjutati 6:3, 6:3. Ojakäär servis väga hästi, ta lõi 7 ässa, sai esimest pallingut sisse 76% ja võitis ka esimese servi punktidest 76%.

Järgmises ringis on aga Ojakäärul märksa tõsisem vastane kuuendana asetatud Szymon Kielani (Poola, ATP 780.) näol. 20-aastane Kielan on tänavu kaks korda jõudnud M15 turniiri finaali, kuid ta mängis need edukad turniirid talvel.

Raisma alistas vabapääsme saanud 17-aastase kreeklase Nikolaos Chatziavraami 7:5, 6:3. Huvitav oli see, et Raisma mäng algas samal väljakul kohe pärast Ojakääru mängu lõppu – nii oli treeneril võimalus ka hoolealuse mängu jälgida. Raisma oli avasetis kaks korda murdega ees, aga kreeklane viigistas mõlemal juhul. Kuid murret seisuks 6:5 ta enam tagasi ei teinud. Teises setis tegi Raisma murde seisul 1:1 ja ka viimases geimis, aga selleks hetkeks oli tal veel varu oma servi näol.

Raisma kohtub teises ringis Stuart Parkeriga (Suurbritannia, 5), kes on maailma edetabelis 692. kohal. Parker on 2021. aastal võitnud kolm M15 turniiri ja mullu Challenger 50 turniiri Tais. Eelmise aasta oktoobris oli britt maailma 346. reket, kuid on tänavu mänginud halvemini kuni septembri lõpuni, mil ta jõudis Sharm el Sheikhis järjest kahe M15 turniiri finaali. Seega peaks Parkeri hetkevorm olema hea.