fbpx
Close

Novak Djokovici kukkumine murdepallil tegi fännid ärevaks, aga ta võitis Casper Ruudi

Novak Djokovic. / Foto: EPA/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic, kes sai Torinos kätte ka aastalõpu edetabelijuhi auhinna, võitis ATP finaalturniiri esimeses mängus Casper Ruudi (Norra, 8) 7:6, 6:2.

Palju kõneainet andis esimeses geimis juhtunu. Djokovic jäi oma servil 30:40 taha, kuid pidanuks murdepallil rabaku punktiks lööma, aga taganedes ta libises ja kukkus. Imekombel jõudis Djokovic veel pärast põrget pallini, sest Ruudi ületõste oli küllaltki aeglane, aga punkti ikkagi kaotas. “Õnneks suutsin sellest murdepallil kukkumisest taastuda,” sõnas Djokovic pärast mängu. “See oli väga imelik. Mängisin hea eeskäepalli ja tulin võrku, rabak tundus olevat kerge, aga ma libisesin. Tingimused on siin üsna rasked, kui oled servigeimi kaotanud, on keeruline mängu tagasi saada. Mul siiski õnnestus. Olen väga rahul sellega, kuidas tulin seisuga toime.”

Punkti, millel Djokovic kukkus, saate näha selle artikli sees olevalt videolt.

Igatahes õnnestus Djokovicil vastumurre seisul 2:3 ja nii läks esimene sett tie-break’i. Kiire lõppmäng oli sama kummaline nagu eile Daniil Medvedevi (Venemaa, 2) ja Hubert Hurkaczi (Poola, 7) mängus. Kui need mehed hoidsid servi lausa eksimatult, siis tie-break’is nähti seitset minimurret. Nüüd oli Djokovici ja Ruudi tie-break’is kuus minimurret – seisuni 3:3 mõlemal kaks, aga lõpus seisul 5:4 võitis serblane veel kaks punkti Ruudi servil. Pärast seda oli teine sett juba ühepoolne: kaks murret teinud Djokovic kaotas oma servigeimides ainult viis punkti.

Edetabeli liidrina lõpetab Djokovic aga aasta seitsmendat korda, mis on rekord. Varem jagas Djokovic esikohta Pete Samprasega (USA), kes oli kuue hooaja lõpus maailma parim. Seda, et Djokovic on ka enim nädalaid olnud maailma esireket, teab ilmselt enamik tennisesõpru. Praeguseks on Djokovic juhtinud edetabelit 347 nädalat, mis teebki peaaegu seitse aastat.

scroll to top