fbpx
Close

Novak Djokovic võitis neljandat korda Laureuse spodiauhinna

Novak Djokovic Laureuse auhinnaga. / Foto: AFP/Scanpix

Serbia tennisist, maailma esireket Novak Djokovic võitis neljandat korda maailma parimale meessportlasele määratud Laureuse auhinna.

Laureuse auhind on enamasti prestiižikate spordialade siseasi ning tennisistid on läbi aegade olnud valimisel edukad. Nagu mainisime, on Djokovic varem kolm korda (2012, 2015, 2016) parimaks valitud, ehkki aastatena peaks siin fikseerima ühe võrra väiksemad arvud, sest näiteks 2012. aasta tseremoonial anti kätte auhinnad 2011. aasta tulemuste eest.

Roger Federer on võitnud meessportlase Laureuse auhinna viis korda (2005-2008 ja 2018), Rafael Nadal ühe korra (2011). Meestest on alates 2005. aastast tennisistide vahele kiilunud vaid sprinter Usain Bolt neljal ja vormelipiloot Sebastian Vettel ühel korral. Parima naissportlase auhinna on neli korda võitnud Serena Williams, korra Jennifer Capriati ja Justine Henin.

Tänavu kuulus tennisele veel üks tunnustus – Naomi Osaka sai 2018. aasta tulemuste eest aasta läbimurdja tiitli. Ka selles arvestuses on tennisiste varem parimaks valitud – läbimurdja tiitli on veel saanud Marat Safin, Rafael Nadal ja Andy Murray.

Lisame, et 2018. aasta tulemuste eest tänavu antud veel kaks peamist auhinda teenisid naistest USA riistvõimleja Simone Biles ja võistkondadest Prantsusmaa jalgpallimeeskond.

scroll to top