fbpx
Close

Novak Djokovic lõpetas koostöö kauaaegse treeneri Marian Vajdaga

Marian Vajda andmas Novak Djokovicile nõu 2018. aasta Pariisi Mastersi ajal. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Samal nädalal, kui Novak Djokovic (Serbia) kaotas maailma esireketi koha Daniil Medvedevile (Venemaa) teatas ta koostöö lõppemisest oma kauaaegse treeneri Marian Vajdaga.

See ei ole päris esimene kord, kui nende koostöö lõppes – ka 2017. aastal see katkes, kuid ainult üheks aastaks. Slovakk Vajda asus serblase treeneriks juba siis, kui hilisem 20-kordne slämmivõitja oli teismeline – 2006. aastal. “Marian on olnud minu kõrval kõigi mu karjääri mälestusväärsete hetkede ajal,” ütles Djokovic. “Koos saavutasime imelisi tulemusi ja olen väga tänulik tema sõpruse ja pühendumise eest viimasel 15 aastal.”

Vajda ütles, et vaatab uhkusega tagasi ühisele ajale ja lisas, et teda ootavad uued väljakutsed. Esireketi koha loovutamine ei ole muidugi seotud koostöö lõppemisega, sest otsustavaks sai ikkagi Djokovici sunnitud eemalejäämine Australian Openilt. Tegelikult oli lahkumine otsustatud juba 2021. aasta lõpus, aga nüüd sai see ametliku kinnituse. Viimastel aastatel ei olnud Vajda enam Djokovici peatreener, kelleks oli Goran Ivaniševic, kuid slovakk kuulus serblase tiimi.

scroll to top