Nora Olivia Adamsonilt tubli turniir Boltonis

Nora Olivia Adamson. / Foto: Igor Pissarev

Eesti noored tennisistid võistlesid lõppeval nädalal mitmel rahvusvahelisel turniiril. Kõrgema tasemega turniiril tegi väga korraliku võistluse Nora Olivia Adamson, kes jõudis TE U14 1. kategooria turniiril Inglismaal Boltonis lohutusturniiri finaali, TE U16 3. kategooria turniiril Oslos võitis paarismängus Nikita Smirnov koos norra noormehe Paul Hjortelandiga esikoha.

Kõrgetasemelisele TE U14 1. kategooria turniirile Lexus Junior International Bolton kvalifitseerusid eestlasest Kiira Paškov (TE U14 3.) ja Nora Olivia Adamson (TE U14 16.) . Paškov kahjuks haigestus ning ei saanud Inglismaale sõita.

Adamson omas turniiritabelis kõrget neljandat asetust ning oli seetõttu avaringis vaba. 64-s tabelis tuli tal teises ringis vastamisi minna Jaapani tüdruku Sakino Miyazawaga. Tasavägises kohtumises jäi peale Tõusva Päikese Maa tennisist 6:3, 7:6 (0). Nii jätkas Adamson lohutusturniiril – kus ta sai esimese paigutuse – ning tegi seda vägagi edukalt. Alustuseks alistas ta Prantsuse piiga Adele Lenglet` 6:3, 6:4, seejärel Suurbritannia noormängija Sevil Parvizi 6:2, 7:6 (7) ning poolfinaalis ka Daisy Woottoni (Suurbritannia) 6:1, 6:4. Lohutusturniiri finaalis kohtus Eesti noortennisist Hong Kongi mängija Pui Yin Lungiga ning jäi alla 3:6, 3:6.

Paarismängus jõudis Adamson koos Serbia tütarlapse Andrea Lola Popoviciga veerandfinaali, kus tuli ülinapilt alla vanduda Rumeenia/Ukraina duole Andreea Kurta/Anastasija Nikolaieva 5:7, 6:4, 8:10.

Juba esmaspäeval algab aga Prantsusmaal Tarbes`is U14 noorte suurturniir Les Petits As Le Mondial Lacoste. Superkategooriasse kuuluval turniiril võistlevad nii Paškov kui Adamson.

TE U16 3. kategooria turniiril Oslos The Northern Vision Norwegian Open tegid kaasa kaks Tartu noormeest Konrad Punger ja Nikita Smirnov. Kui üksikmängus said mõlemad tartlased avaringis võidu ning teises ringis kaotuse, siis märksa edukamad oldi paarismängus. Smirnov moodustas duo norralase Paul Hjortelandi ning Punger taanlase Martin Östergaardiga. Punger/Östergaard jõudsid poolfinaali, kusjuures veerandfinaalis päästsid nad otsustavas setis koguni seitse (!) matšpalli. Võitnud Norra paari Jonathan Eie/Hugo Larseni  vastu avaseti 6:4, jäid Punger/Östergaard teises setis alla 3:6. Norralased läksid otsustavas tie break setis 9:4 ette, Eesti/Taani duo jõudis viigini 9:9, siis juhtisid norralased veel 10:9, 12:11, kuid viimased kolm punkti võitis Eesti/Taani paar ja otsustava seti seega 14:12. Poolfinaalis aastajagu vanemate Nikolai Hammersmark Gjervan/Maximillian Sartz-Lunde (mõlemad Norra) vastu jäi aga paar kaotajaks 2:6, 4:6.

Smirnov/Hjorteland omasid esimest paigutust ja olid avavoorus vabad, veerandfinaalis said nad jagu Norra paarist Lars Ivarson Horn/Nikolai Eie Worren 6:4, 7:5, poolfinaalis Itaalia duost Emiliano Bratomi/Emanuele De Sanctis 7:5, 6:1 ning finaalis ka Gjervan/Sartz-Lundest 2:6, 6:1, 10:7.

Narvas jätkuval TE U14. 2. kategooria turniiril on Elizabeth Averjanov jõudnud üksikmängus poolfinaali, aga sellest turniirist lähemalt pühapäeval, mil turniir lõppenud.