fbpx
Close

Noormeeste 18 GP võitnud Mathias Tempel: vabandust Sten, selle tripsuwinneri pärast!

– Sten Hiiesalu ja turniiri võitja Mathias Tempel / Foto: Marko Lakk

Teisipäeva õhtul lõppes Tondiraba tennisekeskuses noormeeste Eesti GP18 turniir. Pühapäeval alanud võistluse võitis Mathias Tempel, paarismängus said turniirivõitu tähistada Robert Raag/Romet Moosar.

Teisipäeval alustati poolfinaalidega, kus Tempel kohtus Raagiga, teises poolfinaalis olid vastamisi Sten Hiiesalu ja viimased paar nädalat tennisest sundpuhkusel olnud Georg Strasch. Kui Hiiesalu alistas kogu turniiri vältel enda kohta konarlikult mänginud Straschi näiliselt kergelt 6:3, 6:3, siis Tempeli ja Raagi matš oli hoopis teisest puust.

Ligi kolm tundi kestnud kohtumisest väljus võitjana Tempel, kes oli Raagist 7:6 (2), 6:7 (4), 6:3 parem.

Tempel rääkis, et jooksmist ning päästmist oli kohtumise vältel palju. „Kuna väljakud olid veidi libedad, siis panin esimeses setis korraliku matsu maha, see tegi asja keerulisemaks. Teises setis olin 5:4 murdega peal, aga Robert andis gaasi juurde ja tegi mängu tasa. Otsustavas läksin 5:1 juhtima ja üritasin oma servi hoida. Esimene servigeim matšivõidule läks kahjuks ära, aga teiseks võtsin ennast kokku ja vormistasin enamvähem ära. Pärast mängu oli selg üpriski pinges ja jalad väsinud,“ kirjeldas Tempel kohtumist.

Ta lisas, et finaalmatšiks tal mingeid ootusi polnud, läks lihtsalt mängima.

„Aga järsku oli mul Steni servil setpall, mille realiseerisin. Selleks hetkeks hakkas väsimus rohkem ja rohkem tunda andma ja teine sett läkski kiirelt Stenile. Otsustavas sain korra murdega peale, aga see läks sama kiirelt minema. Seisult 5:4 oli Stenil kolm matšpalli, suutsin need ime läbi ära päästa. Viimases setis hakkas juba tekkima probleeme jalgadega, need värisesid ja samm oli raske. Kui olin oma servi ära hoidnud, tuli break üllatavalt kergelt. Vabandust, Sten, selle tõrje tripsuwinneri eest!“

Seisul 6:5 jäi Tempel oma servil kiiresti 15:40 taha.

„Olin leppinud juba tiebreakiga. Ootamatult oli seis 40:40 ja sain sellest uut motivatsiooni ning tasamängu pöörasingi enda kasuks,“ sõnas pea kuus tundi väljakul rassinud ja tulemusega 7:5, 3:6, 7:5 turniirivõidu kindlustanud Tempel.

„Kindlasti mängisin turniiri viimasel päeval paremini kui eelnevatel päevadel. Finaal oli kindlasti füüsiliselt raskem, aga poolfinaal vaimselt. Raagi vastu oli kõvasti käeväristamist. Hommikul olin just otsustanud tagajoonelöökidel vähem hoogu võtta ja pallid lendasid täpselt nii nagu soovisin. Eks ma olen enim rahul enda väljakul liikumisega, sest ma ei tahtnud ühtegi punkti niisama ära anda. Jooksmine võis olla võiduvalem täna.“

Paarismänguturniiri finaalis alistasid Raag/Moosar Hiiesalu/Erko Nigula 6:3, 6:2. Lohutusturniiri parim oli Ignas Grusnius.

scroll to top