fbpx
Close

Nooremate seenioride võistkondlikul MM-il sai Eesti tiimidest parima koha W35+ vanuseklassi naiskond

– MM-il 9.koha saavutanud tiim: Liina Suurvarik ja Helina Lill / Foto. Facebook

Nooremate seenioride võistkondlikel maailmameistrivõistlustel Miamis oli Eesti esindatud kolme tiimiga. Naistel osales Eesti kahes vanuseklassis ja meestel ühes. Iga matškohtumine nägi ette kaht üksikmängu pluss paarismäng.

Kõrgeima koha saavutas W35+ vanuseklassi naiskond koosseisus Liina Suurvarik ja Helina Lill. Suzanne Lengleni nimelisel turniiril saavutati 18 naiskonna seas igati hea üheksas koht. Eesti loositi alagruppi kokku tugeva Prantsusmaa ja Mehhikoga. Prantsusmaale, kes saavutas lõpuks kõrge kolmanda koha, kaotati 1:2. Mehhiko vastu võideti mõlemad üksikmängud ja mitte midagi otsustanud paarismängus anti loobumiskaotus (2:1). Kohamängudes kaotati Portugalile 0:2 ja 9. koha mängus võideti Lõuna-Aafrika Vabariiki 2:1. Võimalik, et kohamängudes oleks läinud pareminigi, aga Liina Suurvarikut kimbutas kerge vigastus. Maailmameistriks krooniti Saksamaa, kes võitis finaalis Hollandit 3:0.

Naiste W45+ vanuseklassi Margaret Court Cupil (kokku 18 naiskonda) tegi Eesti tiim kaasa kolme mängijaga: Piret Ilves, Helen Tälli ja Inga-Kai Polonski. Kolmeses alagrupis jäädi alla nii Suurbritanniale (0:3) kui Portugalile (1:2). Kohamängudes sai Eesti alustuseks loobumisvõidu Brasiilialt, seejärel võideti Türgit 3:0 ning 13.koha mängus Iirimaad 2:1. Alagrupi võitnud Suurbritannia platseerus MMil viiendale kohale. MMi finaalis alistas Prantsusmaa Hispaania 2:1.

– Mõlemad Eesti naiskonnad ühispildil Miamis / Foto: Facebook

Meeskondlikul Tony Trabert Cupil vanuseklassis M40+ ei läinud Rene Buschil ja Ivar Troostil nii hästi kui varasematel aastatel. 21 tiimi hulgas saavutati 17.koht. Paljuski määras Eesti saatuse tugev alagrupp. Eesti loositi kokku “tenniseriikide” Suurbritannia ja Austraaliaga. Esimesele kaotati 0:3, teisele 1:2. Muideks Suurbritannia vastu mängides suudeti igas kohtumises teine sett tasavägiseks ajada. Seega ei tehtud tugevatele vastastele elu kergeks. Kohamängudes võideti vana tuttav India 2:1, kaotati Kanadale 1:2 ning viimases matšis alistati Lõuna-Aafrika Vabariik 2:0. Maailmameistritiitel rändas Hispaaniasse, finaalis alistati Holland 2:1. Suurbritannia kaotas veerandfinaalis Hollandile 1:2.

scroll to top