Nishikori pääses ehmatusega, Kasatkina kaotus suurim üllatus

– Margaret Court Arena / Foto: arhiiv

Australian Openi teisel päeval ootasime kindlasti vähemalt üht üllatust, ent see jäi napilt tulemata, kui Kaia Kanepi ei võitnud maailma esireketit Simona Halepit. Aga ka teistes mängudes oli üllatusi vähe.

Meeste üksikmängus suutsid kolm asetatud tennisisti täna jõuda viiesetilise võiduni 0:2 kaotusseisust. Üks neist oli Kei Nishikori (Jaapan, 8), kelle vastane ikka üsna tundmatu – maailma 176. reket Kamil Majchrzak Poola linnast Piotrkow Trybunalskist ehk kui keegi peaks teda tutvustama, läheb keel sõlme nii nime kui ka kodulinna lausumisel.

Poolakas asus juhtima 6:3, 7:6, aga siis võitis Nishikori kümme geimi järjest. Jaapanlast aitas ka Majchrzaki reielihase vigastus, mille tõttu ta viiendat setti enam lõpuni ei mänginud, tulemus Nishikori poolt vaadatuna 3:6, 6:7, 6:0, 6:2, 3:0. Nishikori mängis Melbourne’is pärast kaheaastast vaheaega, sest mullu vaevas vigastus teda. Teised mängijad, kes 0:2 kaotusseisust välja tulid, olid Pablo Carreno Busta (Hispaania, 23) ja mulluse turniiri poolfinalistist üllataja Hyeon Chung (Lõuna-Korea, 24).

Täna langes siiski üks maailma esikümne mängija, kui naiste turniiril jäi Darja Kasatkina (Venemaa, 10) alla Timea Bacsinszkyle (Šveits) 3:6, 0:6. Kuna vigastuspausilt naasnud Bacsinszky on ikkagi endine TOP20 tennisist, siis poleks tulemus nii suur üllatus, kui šveitslanna poleks selles kohtumises võitnud 12 geimi järjest – nimelt jäi ta algul 0:3 taha.

Naiste üksikmängu kaks vanimat osalejat ehk õed Williamsid pääsesid teise ringi, kuid erineval moel. Serena (16) alistas kindlalt Tatjana Maria (Saksamaa) 6:0, 6:2, aga Venus rumeenlanna Mihaela Buzarnescu 6:7, 7:6, 6:2. Teises setis oli Venus 3:5 taga, kuid matšpalli Buzarnescul siiski polnud.

Vaadake mõlema üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.