fbpx
Close

Next Gen pukikohtunik – Mathias Tempel

– Mathias Tempel kohtunikupukis / Foto: Kairi Karpa

ITF Officiating korraldas juba mitmendat korda noortele Euroopa pukikohtunikele (vanuses 17-22 aastat) suunatud  pukikohtunike koolituse, mis sellel aastal kandis nime 2023 European Youth Initiative.

Koolitus toimus kõrgetasemelise Tennis Europe U14 Supercategory ‘Kungens Kanna & Drottningens Pris’ turniiri ajal Stockholmi Kuninglikus Tennisehallis 25. veebruar – 03. märts 2023. Pukikohtunikud saabusid Stockholmi päev enne kvalifikatsiooniturniiri algust.

Eelmise nädala laupäeval, kui algasid kvalifikatsiooniturniiri esimesed mängud, toimus pukikohtunikele teooriakoolitus – tennisereeglid ning pukikohtunikele vajalikud protseduurid mängu ajal. Pühapäevast alates said kõik minna väljakule ja reaalselt mängudes pukikohtunikutööd harjutada.

– Euroopa pukikohtunike koolitus Stockholmis / Foto: Kairi Karpa

Teooritunde viisid läbi ning kõikide õpilaste mänge jälgisid kaks ITF Officiatingu poolt määratud juhendajat – Robert (GBR, ITF Hõbemärgi pukikohtunik) ja Anis (TUN, ITF Pronksmärgi pukikohtunik). Tagasiside mõlemalt juhendajalt Mathiasele oli väga positiivne. Nende arvates on Mathiasel väga palju potentsiaali, et saada lähitulevikus endale samuti rahvusvaheline pukikohtunikutase – kõik sõltub edasi Mathiase enda soovist kohtunikutööd edasi teha. Mathiase poolt teenindatud võistlusmängud läksid juhendajate sõnul väga hästi – Mathias järgis korrektselt tennisereegleid ning Tennis Europe’i reegleid mängijate riietusele ning käitumiskoodeksi rikkumistele. Mingeid suuri probleeme ja apsakaid Mathiase teenindatud mängudes ei tekkinud. Kõigele lisaks kiitsid nii Rob kui Anis Mathiase professionaalset suhtumist teooriatundides ning mängudejärgselt, kui ta küsis küsimusi ning soovis oma tenniseteadmisi laiendada. Samuti sai Mathias läbi kõikide teiste kohtunikega ning turniiripersonaliga, näidates sellega, et lisaks heale kohtunikule on ta ka suurepärane inimene!

– Õnnelik Mathias Tempel / Foto: Kairi Karpa

Turniiri lõpus toimus ühine bowlinguturniir, mille võitis üllatus-üllatus – Mathias.

Mathiase enda sõnul jäi ta samuti turniirinädalaga väga rahule. Ta õppis palju uusi asju juurde, sai kogemust ning uusi tutvusi ning indu, et jätkata kohtunikutööd ka edaspidi.

Eesti Tennise Liit on väga tänulik Mathiasele antud võimalusest ning on tema saavutuse üle väga uhke.

Super töö, Mathias!

scroll to top