Neli settpalli päästnud Kaia Kanepi sai Istanbulis raske võidu

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Kaia Kanepi (1) alistas Istanbuli 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri veerandfinaalis Andrea Garcia Lazaro (Hispaania, WTA 275.) 6:3, 7:6.

Mäng oli pingeline, isegi esimene sett ei tulnud Kaiale sugugi lihtsalt. Veel seisul 3:3 oli vastasel oma pallingul kasutada neli geimpalli, aga siis teenis Kaia esimese murdepalli ja realiseeris selle. Sealjuures seisuni 2:2 olid mõlemad mängijad võitnud ainult tõrjegeime.

Pärast 4:3 edu võitis Kanepi esimese seti veenvalt, aga jäi ikkagi hätta teise seti alguses. Vaatamata esimese geimi 40:15 edule oma servil ei saanud Kaia geimi kätte ja jäi hoopis kahe murdega taha 0:3. Kaia viigistas 3:3, kuid kaks geimi neist olid väga pikad ja pingelised. Kanepi jäi uuesti taha 3:5 ja siis seisul 5:4 oli vastasel oma pallingul kasutada kaks settpalli. Kaia ärkas taas õigel ajal nagu ka esimeses setis ja asus peagi 6:5 juhtima, ent nüüd hoidis Garcia Lazaro servi ja viigistas. Tie-break’is jäi Kaia taha 2:5 ja viigistas 5:5, kuid vastasel oli siis veel kaks settpalli seisudel 6:5, ja 7:6. Nüüd lõpetas Eesti tennisist kolme punktivõiduga järjest ja pääses sellega otsustava seti mängimisest.

Kaia servis paremini, ta lõi 3 ässa ja tegi 2 topeltviga, vastane aga vastavalt 0 ja 7. Esimese servi protsendi poolest võitis Kanepi 68-63 ja esimeselt servilt võidetud punktide poolest 61-49%. Üldpunktid kuulusid siiski suhteliselt kindlalt 96:78 Kanepile, sest neljageimiline edu nii suurt vahet justkui ei eelda.

Kanepi kohtub poolfinaalis kolmandana asetatud Jaqueline Adina Cristianiga (Rumeenia). 22-aastane rumeenlanna on maailma edetabelis 169. kohal ja võitnud karjääri jooksul 10 ITF-i turniiri, neist neli 25-tuhandelistel. Tänavu võitis Cristian turniiri Trnavas veebruarikuus.

Tabeli teisel poolel püsib endiselt konkurentsis venelanna Vera Zvonareva (WTA 183.), kes kümmekond aastat tagasi oli maailma teine reket. Nii võib meid oodata Istanbulis kahe 35+ vanuses mängija finaal. Kui selline matš tuleb, siis Tennisnet kirjutab kindlasti ka kohtumise eelloo.