fbpx
Close

Naomi Osaka tunnistas, et polnud endise treeneri käe all õnnelik

Sascha Bajin annab Naomi Osakale nõu Brisbane’i turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi osa põhjuseid jääb ikka veel ridade vahele, jagas maailma esireket Naomi Osaka enne Dubai turniiri mõtteid, miks tema tee läks lahku senisest treenerist Sascha Bajinist.

Need tennisesõbrad, kes on Eestis lugenud Kaia Kanepi elulooraamatut, saavad aru, et treeneri kvaliteet ja edukus ei lähe mõnikord kokku isikliku sobivusega. Siis tuleb mängijal valida, kas ta tahab rahu ja õnne või üritab sarnaselt jätkata, sest võidud ja auhinnaraha on ju samuti olulised.

Osaka ütles, et tema suhted Bajiniga käärisid juba Melbourne’is Australian Openi ajal. “Kuid Australian Openil ma sisendasin endale, et pean veel selle turniiri kuidagi üle elama. Võib-olla ka teie märkasite seda,” pidas Osaka silmas pressikonverentsile tulnud ajakirjanikke. “Paljud arvavad, et meie lahkumine oli kuidagi seotud rahaga. Minu jaoks oli see üks valusaim asi, mida seni pidanud kuulma. Loen oma meeskonda ühtseks pereks ning raha pärast ei hakkaks ma kellelegi haiget tegema. Kuid ma ei ütle tema kohta ka midagi halba, sest olen tänulik selle edu eest, mida saavutasin. Ma ei tulnud siia, et öelda midagi halba.”

“Kõige olulisem asi, mida ma ei tahaks, oleks see, kui paneksin edu ettepoole õnnest, sest ma ei ole õnnelik, kui teatud inimesed mind ümbritsevad. Ma ei taha ennast piinata,” jätkas Osaka. “Parem ümbritsen end inimestega, kes tõeliselt minust hoolivad ja on kogu aeg positiivsed. Usun, et suudan seda teha. Tahaksin, et ärkaksin iga päev ja läheksin treeningule õnnelikuna. Ma ei taha selle nimel ohverdada, et teatud isikut enda ümber hoida.”

Nii et vaatamata tagasihoidlikkusele ja soovile mitte solvata Sascha Bajinit, andis Osaka ikkagi mõista, et tema käe all ei tundnud ta ennast õnnelikult ja treeningud muutusid vaimselt koormavaks.

Osaka ütles, et otsib juba uut treenerit ning loodab ta palgata vähemalt Indian Wellsi turniiri alguseks ehk siis kahe nädala pärast. “Ma ei taha, et minu boksis istuks keegi, kes ütleb minu kohta halvasti. Aga kui ta tahab midagi kriitilist öelda, siis parem öelgu seda näkku, aga mitte minu selja taga,” lisas Osaka.

Maailma esireket ütles, et tunneb end nüüd Dubai turniiri eel palju õnnelikumana kui Austraalias. “Kuulsin mitmelt inimeselt, et neile olin ma Austraalias tundunud kurvana. Nüüd olen rahul ja õnnelik ning ootan suure huviga Indian Wellsi ja Miami turniire,” ütles Osaka.

Vaatamata avalikule jutuajamisele pole ikka teada üht konkreetset põhjust, miks Bajin Osakale halvasti mõjus. Kindel on aga see, et isiklikus plaanis nad omavahel ei sobinud. WTA valis Bajini 2018. aastal maailma parimaks treeneriks, kuid see otsus tehti muidugi tulemuste põhjal.

scroll to top