fbpx
Close

Naomi Osaka ja treener Sascha Bajini tee läks lahku viisakusavalduste saatel

Sascha Bajin annab Naomi Osakale nõu Brisbane’i turniiril. / Foto: Reuters/Scanpix

Üsna ootamatult teatas maailma esireket Naomi Osaka (Jaapan) eile, et ei tee enam koostööd treener Sascha Bajiniga, kelle käe all ta võitis kaks slämmiturniiri, mulluse US Openi ja tänavuse Australian Openi.

Põhjuseid on raske mõista, sest oma ametlikus teates oli Osaka üsna lakooniline ja viisakas: “Tere kõigile, ma ei treeni enam koos Saschaga. Tänan teda töö eest ja soovin edu.”

Samavõrra viisakas oli Bajin oma vastuses, öeldes, et on õnnelik, sest sai teha kaasa suurepärase tee tippu koos Naomiga. “Tänan sind, et sain olla osa sellest ja soovin kõike head,” kirjutas Bajin.

Tennisefännid olid WTA foorumis igatahes väga üllatunud. Nende arvates ei too selline samm Osakale kasu. Arvatakse, et ikkagi isiklikus plaanis pidi olema Osakal ja Bajinil kehv klapp, sest muidu ei oleks nii head koostööd katkestatud.

Üks fänn soovitas aga otse: “Ostapenko, see on sinu šanss! Palka ta kiiresti, kuni on veel vaba. Kui ta teeb su servi korda, oled võitmatu!” Ostapenko ja Anett Kontaveidi endise treeneri Glenn Schaapi koostöö lõppemisest ei ole mingeid avaldusi tehtud, kuid ilmselt läks see paar vaikselt laiali, sest kogu aeg (ka Schaapi kaasamise ajal) on ema olnud ikkagi Ostapenko peamine juhendaja. Tõsi, antud info ei ole kinnitatud.

scroll to top