Nädala ATP turniiridel võitsid koduväljaku mängijad

Pablo Carreno Busta. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Enne täna alanud Monte Carlo turniiri mängiti lõppeval nädalal Euroopa liivaväljakutel kaks ATP250 turniiri, kus siiski TOP20 tennisiste kuigi palju ei mänginud.

Sardiinia saare pealinnas Cagliaris polnud neid ühtki, sest kõrgeimana oli asetatud inglane Daniel Evans (ATP 32.). Tema kukkus aga kiiresti välja kaotusega Lorenzo Musettile (Itaalia) ja nii kerkis favoriidiks teine itaallane Lorenzo Sonego (ATP 34.). Ta tuli küll läbi suurte raskustega (veerandfinaalis juhtis sakslane Yannik Hanfmann tema vastu seti ja murdega 5:3), aga jõudis finaali Laslo Djere (Serbia, ATP 57.) vastu. Serblast ei saa siiski pidada suureks üllatajaks, sest ta ei alistanud ühtki vastast, kes olnuks temast edetabelis üle 20 koha eespool. Poolfinaalis oli Djere ülivõimas grusiini Nikoloz Basilašvili (4) vastu, kui võitis 6:2, 6:0.

Finaalis õigustas aga Sonego kodupubliku (keda küll palju ei olnud) lootusi ja alistas Djere 2:6, 7:6, 6:4. Serblane võitis rohkem geime ja punkte (110:103), kuid kaotas mängu. Tema võimalus läks kaduma teises setis, kui ta tuli välja kaotusseisust 1:4 ja siis seisul 5:5 omas kolme murdepalli. Kui Sonego selle geimi päästis, võitis ta tie-break’i 7:5 ja otsustavas setis piisas itaallasele ühest murdest. 25-aastasele Sonegole oli see teine ATP tiitel, varem oli ta võidutsenud 2019. aastal Antalyas.

Marbellas (Andalucia Open) juhtus aga nii, et nelja parema hulka pääsesid ainult hispaanlased, seega oli koduväljaku mängija esikoht kindel juba enne poolfinaale. Küsimus oli vaid selles, kas võidab kogemus või noorus, sest esimest ATP tiitlit jahtis ka 17-aastane Carlos Alcaraz, kelle vastas oli poolfinaalis samuti pigem tulevikulootus Jaume Munar (23-aastane). Munaril õnnestus see mäng võita, aga teiselt poolelt tuli vastu esimesena asetatud kogenud 29-aastane Pablo Carreno Busta (ATP 15.), kes enne tänast oli võitnud neli ATP tiitlit. Tuli ka viies, sest Carreno Busta alistas Munari 6:1, 2:6, 6:4. Kaalukeeleks sai otsustava seti ülipikk üheksas geim, kus Carreno Busta kasutas seitsmenda murdepalli ja seejärel võitis oma servigeimi. Maailma 95. reketi Munari jaoks oli aga ka ATP finaal alles esmakordne, nii et rahule võib ta jääda.