fbpx
Close

Nadal võttis end Rotterdami turniirilt maha, edetabeli teine koht on ohus

– Rafael Nadal / Foto: Pixabay

Järgmise nädala Rotterdami ATP turniiril algselt mängima pidanud Rafael Nadal seal siiski kaasa ei tee, teatab ta oma Twitteri kontol.

Maailma teise reketi Rafael Nadali loobumise põhjuseks on seljavigastus, millega ta Austraalia lahtistel silmitsi seisis. Nadali sõnul õnnestus tema meeskonnal Melbourne’is teisel nädalal leida ajutine lahendus ilma valuta mängimiseks, kuid nüüd soovitas arst tal pausi teha. Seega jäävad turniiritabelisse TOP10-st neli mängijat. Nadali asendab seal ameeriklane Reilly Opelka.

Nüüd, kui Nadal Rotterdami turniirilt kõrvale jääb, avaneb venelasel Daniil Medvedevil võimalus tõusta maailma teiseks reketiks ülejärgmise nädala esmaspäeval. Kuid selleks peab värske Austraalia lahtiste finalist vähemalt finaali jõudma ka Rotterdamis. Praegu moodustab Nadali edu Medvedevi ees 115 punkti, finaalikoht aga annab 210 punkti.

Muideks, kui Medvedev tõesti tõuseb maailma teiseks reketiks, siis alates 2005. aastast on TOP2 hulgas keegi muu peale Roger Federeri, Rafael Nadali, Novak Djokovici või Andy Murray. Viimati enne eeltoodud nimesid oli nii kõrgel austraallane Lleyton Hewitt, kes kinnitatakse sel aastal maailma Tennis Hall of Fame’i.

scroll to top