fbpx
Close

Muremõtetes Djokovic kaalus kevadel tennisest loobumist

Novak Djokovic sai muremõtted peast ja naasis tuurile võitjana. / Foto: Zumapress/Scanpix

Endine maailma esireket ja nüüd pärast kaht slämmivõitu uuesti kõrgeimat kohta jahtiv Novak Djokovic oli enda sõnul tänavu kevadel tennisest loobumise äärel.

Djokovic esines Serbia TV jutusaates “Maybe Yes, Maybe No”, mis siis võiks tähendada “Kas jah või ei?”, kus ta avalikustas, et pärast aprillikuist Miami Openit teatas ta oma perele, et soovib profitennisele punkti panna. “Nad olid sellest tõsiselt šokeeritud,” ütles Djokovic, keda tollal vaevas küünarnuki vigastus. “Nad olid löödud. Ma ise polnud ka kindel selles, mis minu suust tuli. Igaüks meist, olenemata ametist, on selliseid olukordi läbi elanud. Pärast operatsiooni tekkis mul palju mõtteid ja emotsioone, mis polnud sugugi helged.”

Kuid tänu lähedaste toetusele jättis Djokovic loobumismõtted sinnapaika. “Olen erakordselt tänulik toetavatele inimestele, kes mind ümbritsevad alates varajasest lapsepõlvest. Ema on olnud kogu meie perekonna peamine tugitala, kes oma õlul “tassis” nelja meest ja suunas mind sellele teele, kus täna olen,” lisas serblane.

Ühes varasemas intervjuus on Djokovic pöördepunktina maininud ka nädalapikkust puhkust pärast ebaõnnestunud Prantsusmaa lahtisi meistrivõistlusi. Djokovic sõitis koos abikaasa Jelenaga Lõuna-Prantsusmaale Provance’i maakonda ja vallutas seal kohaliku kõrgeima mäe Mount Victoire’i, mis siis tõlkes tähendaks Võidu mäge. Ülevalt alla vaadates olevat Novak tundnud, et ta võib jälle tõusta samamoodi tippu ka tennises ja tekkis uus lootus.

Alates juulikuust on Djokovic mänginud viis turniiri ja neist neli võitnud: Wimbledoni ja US Openi slämmiturniirid ning Cincinnati ja Šanghai Mastersi. Lisaks slämmiturniiri võitudele oli serblase jaoks erakordne ka esikoht Cincinnatis, mille järel Djokovicist sai esimene mängija, kes võitnud vähemalt korra kõik Masters 1000 taseme turniirid.

scroll to top