Monastiris saatis Eesti tennisiste paarismängus edu

– Karl Kiur Saar / Foto: ETL/Igor Pissarev

Monastiris (Tuneesia) on ITF-i turniir (M15) seni kulgenud Eesti tennisistidele üsna hästi. Üksikmängus pääses kolm meie tennisisti teise ringi, paarismängus veerandfinaali samuti kolm.

Täna pidasid paarismängus väga tasavägise lahingu maha Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar. Kolmandana asetatud Tuneesia paari Anis Ghorbel/Aziz Ouakaa alistati küll 6:7(2) 7:6(4) 10:4, kuid vastased olid võidust vaid kahe punkti kaugusel. Esimeses setis oli Glinka/Saarel endal kasutada üks settpall, mis jäi paraku realiseerimata. Teises setis oldi ka kaotusseisus 2:4, ent see meie mehi ei heidutanud. Otsustavas setis (mängitakse pikka tie-break-i 10-ni) siiski domineeriti ja teenitud võit saadi. Glinkale oli tänane päev päris koormav, sest ka üksikmängus läks tal võiduks tarvis kolme setti.

Veerandfinaalis tuleb vastu Vladimir Ivanov. Teatavasti alistas Ivanov koos partneri Alibek Kachmazoviga (Venemaa) avaringis Constantin Bittoun Kouzmine (Prantsusmaa)/Thiago Agustin Tirante (Argentina) tulemusega 6:7(6) 7:6(6) 10:1. Kuigi mängu kaks esimest setti kulgesid tasavägiselt, ei jõudnud vastased päris võidu lävele. See tähendab, et vähemalt üks Eesti tennisist jõuab kindlasti poolfinaali. Täpsustusena olgu lisatud, et Kristjan Tamm paarismängus kaase ei tee.

Homme heitlevad Daniil Glinka, Kristjan Tamm ja Vladimir Ivanov üksikmängus pääsu eest kaheksa tugevama hulka.

Naiste turniiril oli Elena Malõgina paarismängus samuti võidukas. Margarita Ignatjevaga (Läti) alistati esimeses ringis Alice Benvegnu (Itaalia)/Maria Lourdes Carle (Argentina) 6:4 6:4. Üksikmängus langes Malõgina kahjuks juba varem välja.