27.-30. aprillini peetakse arvutimänguna Madrid Openi tenniseturniir, mis tegelikult pidanuks toimuma 1.-10. maini Hispaania pealinnas.
Turniiril on kaks eesmärki: anda võistluspausi ajal tennisemängijaile põnevat tegevust ning teiseks auhinnafondi kaudu toetada võitlust koroonaviiruse vastu ja aidata nõrgema taseme profimängijaid rahaliselt. “Organiseerisime parimatele mängijatele turniiri, mis oleks loomult võimalikult sarnane tõelisele tennisele, ilma et nad peaksid kodust lahkuma,” ütles Madrid Openi direktor Feliciano Lopez. “Ning meie ülesanne ei ole ainult meelt lahutada, püüame sel raskel perioodil anda ka oma väikese panuse.”
Arvutimänguna on juba korraldatud ka vormel-1 etappe ja Hispaania meistriliiga jalgpallimatše. Kuigi Tennisnet antud juhul ei kujuta täpselt ette, kuidas peab arvutikonsooli abil tennist mängima, võib siiski eeldada, et vormelimängu puhul läheb reaalseid kihutamisoskusi rohkem vaja, kui tennise arvutimängus ideaalset löögitehnikat või -võimsust.
Onlainis toimuval tenniseturniiril moodustatakse tabel 16 mees- ja naismängijast, mõlema võistluse auhinnafond on 150 000 eurot, millest kolmandik läheb koroonaviiruse sotsiaalse mõju leevendamiseks, aga võitjad omakorda otsustavad, kui palju auhinnarahast nad annavad kaasmängijate (peamiselt siis ITF-i turniiridel osalevate tennisistide) toetuseks. “Ootame põnevusega virtuaalset turniiri, mis peale lõbusa ettevõtmise aitab täita tennnisistide sunnitud pausi ja anda võimalust aidata kaasmängijaid, kes tuge rohkem vajavad,” ütles WTA tegevjuht Steve Simon.
Nüüd aga neist, kes sel turniiril kaasa mängivad. Turniiri viiekordne võitja Rafael Nadal oli üks esimesi, kes nõustus osalema 16 meesprofimängija virtuaalsel turniiril. “Isolatsiooni ajal annavad kõik mängijad üksteisele jõudu ja indu ning seetõttu on mul hea meel osaleda Madridi virtuaalsel turniiril, kus nagu alati püüan anda endast parima. Ma ei ole kindel, kui hea ma selles mängus olen, aga isegi kodust mängides tunnen fännide toetust,” ütles Nadal.
Esimeste seas panid ennast kirja ka David Goffin (Belgia, ATP 10) ja Karen Hatšanov (Venemaa, 15). “Mul on tõeliselt põnev e-turniiril osaleda,” ütles Goffin. “Sellises mängus teen kaasa esimest korda ja kuigi püüan võita, ei ole ma arvutimänguga kuigivõrd harjunud,” tunnistas Goffin. Hatšanov aga ütles, et temale meeldib mängida tennist nii tegelikus elus kui ka virtuaalselt. “Väga hea, et turniiri korraldajad tulid välja sellise ideega,” sõnas venelane. “Tahaksin näidata kõigile fännidele oma mänguoskusi ja nautida üle pika aja taas võidutunnet.”
Praegu on nii meeste kui ka naiste arvutimängu turniiril teada kaheksa mängijat, kes osalevad. Meestest on need Nadal, Goffin, Hatšanov, Andy Murray (Suurbritannia), Gael Monfils (Prantsusmaa), Fabio Fognini (Itaalia), John Isner (USA) ja Lucas Pouille (Prantsusmaa), naistest aga Kiki Bertens (Holland), Angelique Kerber (Saksamaa), Madison Keys (USA), Kristina Mladenovic (Prantsusmaa), Carla Suarez Navarro (Hispaania), Viktoria Azarenka (Valgevene), Fiona Ferro (Prantsusmaa) ja Eugenie Bouchard (Kanada).
Meestest on seega kaasa tegemas juba kolm esikümne mängijat (Monfils on praegu 9.), aga Nadali kõrval on tuntuim siiski endine maailma esireket ja kolmekordne suure slämmi turniiride võitja Murray, kes on Madrid Openi ka päris tennises kaks korda võitnud (2008 ja 2015).
Naistest saab aga Bertens “kaitsta tiitlit”, sest tema oli Madrid Openi 2019. aasta võitja. Hetkel on ta ainus esikümne mängija (7.), kes virtuaalsel võistlusel mängib, aga suured nimed on muidugi ka Kerber ja Azarenka, kes mõlemad olnud maailma esireketid ja kahe peale võitnud viis suure slämmi turniiri. Azarenka mängis Madridi turniiri finaalis aastatel 2011 ja 2012, aga võitnud ei ole.
Lisame, et plaanis on pidada virtuaalses tennises edaspidi ka heategevuslikke mänge parimate tenniseproffide ja arvutimängu maailma staaride vahel. Ka sealsete kohtumiste auhinnaraha läheb koroonaviiruse vastu võitlemise ja hädas olevate tennisistide toetuseks.