fbpx
Close

Mis nüüd juhtus? Novak Djokovic kaotas Lorenzo Sonegole 2:6, 1:6!

Lorenzo Sonego võidurõõm. / Foto: Reuters/Scanpix

Viini ATP 500 turniiril lõhkes reede õhtul tõeline üllatuspomm, kui maailma 42. reket Lorenzo Sonego (Itaalia) võitis esireketi Novak Djokovici (Serbia) 6:2, 6:1.

Võidunumbrid on antud juhul kordades üllatuslikumad kui võit ise. Mil viisil ei saanud Djokovic vastu Sonegole, kelle saavutustepagasis on vaid üks ATP250 turniiri võit mullu Antalyas? Itaallane polnud 2018. aasta alguseni kuulunud isegi TOP 200 sekka ja esisajasse kerkis esmakordselt sama aasta septembris. Siis ta pääses mängima ka suure slämmi turniiridele, aga polnud enne tänavust Roland Garrosi kunagi 2. ringist kaugemale jõudnud. Kolm nädalat tagasi Pariisis 1/8 finaali jõudmine kergitaski Sonego karjääri kõrgeimale 42. kohale, et aga tegu on siiski 25-aastase tennisistiga, siis ei saa ju rääkida, et, näe, ükskord tõusis andekas noor ka esile.

Tänane mäng algas Sonego sensatsioonilise 4:0 eduga ning kuigi esimese seti lõpus hakkas Djokovic ka oma pallingugeime võitma, ei olnud maailma esireketil ühtki murdepalli, et seisu kuidagi tasakaalustada. Teises setis läks Sonego murdega ette ja nüüd oli omakorda ime, et külmavereline Djokovic, kes ohtralt sellistest seisudest välja tulnud, ei suutnud kasutada vastase eduseisul 2:1 kolme murdepalli ja siis veel 40:0 edu seisul 4:1. Djokovic võitis oma servil 51st punktist 24, mis on alla poole!

Sonego statistika oli samal ajal laitmatu: 8 ässa, ei ühtki topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 67, esimeselt pallingult võidetud 80% punkte ja murdepalle realiseeritud 6st 5 (Djokovic 6st 0).

Ega Sonegol olnudki muud öelda, kui et tegu on nii tema parima tulemuse kui ka parima mänguga esituse kvaliteedi poolest. “Muidugi oli see parim võit. Novak on ju maailma parim. Aga ma mängisin täna nii, nii hästi. See on uskumatu ja imeline,” ütles itaallane.

Huvitav on ka fakt, et Sonego poleks pidanudki Viinis põhiturniiril mängima, sest ta kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis sloveen Aljaz Bedenele. Kuid kuuendana asetatud Diego Schwartzmani (Argentiina) loobumine andis Sonegole koha põhitabelisse õnneliku kaotajana (lucky loser).

Igatahes on Djokovic kaotanud aastal 2020 vaid kolm kohtumist 39 võidu kõrval, kuid kõik need on olnud omamoodi häbistavad. US Openil ta diskvalifitseeriti seisul 5:6 Pablo Carreno Busta vastu, aga kuna mängu oli alustatud, siis see läks kirja kaotusena, Roland Garrosi finaalis ei saanud ta üldse vastu Rafael Nadalile (0:6, 2:6, 5:7) ja nüüd Sonegole. Ometi oli Djokovic 2020. aastat alustanud kolme turniirivõiduga (Australian Open, Dubai, Cincinnati) ja pärast US Openi skandaali saanud esikoha Roomas liivaväljakul.

“Ta lihtsalt pühkis mind väljakult, muud midagi,” iseloomustas Djokovic kaotust Sonegole. “Ta oli parem igas elemendis. Mängisin ise kehvasti, aga tema suurepäraselt. See võit oli teenitud.”

Lisame veel, et kodupubliku soosik, US Openi tšempion Dominic Thiem (Austria, 2) kaotas Andrei Rublevile (Venemaa, 5) 6:7, 2:6 ja Daniil Medvedev (Venemaa, 4) Kevin Andersonile (LAV) 4:6, 6:7. Nii on Rublev kerkinud soosikuks ja võib saavutada 2020. aasta viienda turniirivõidu, millega läheks Djokovicist ühega mööda.

scroll to top