Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste naiste üksikmäng hakkab muutuma üha enam kummalisemaks – kas turniiri võidab maailma 131. või 159. reket?
Igatahes on üks maailma teise saja mängija (itaallanna Martina Trevisan) juba veerandfinaalis ja täna jõuab teinegi sinna, sest Nadia Podoroska (Argentiina, WTA 131.) ja Barbora Krejcikova (Tšehhi, 114.) kohtuvad omavahel.
Aga ennelõunaste mängude peasündmus oli siiski esimesena asetatud Simona Halepi 1:6, 2:6 kaotus maailma 54. reketile Iga Swiatekile (Poola). 19-aastast Swiatekit ei saa ehk päris autsaideriks nimetada – ta on kunagine juunioride suure slämmi turniiri finalist ja jõudis ka tänavu Australian Openil 1/8 finaali, kus kaotas napilt Anett Kontaveidile. Päris suuri saavutusi poolataril kirjas siiski pole, sest nagu ta ka ise ütles mängujärgses intervjuus Eurospordile, võttis eelmistel hooaegadel suure tähelepanu kooli lõpetamine.
Mullu jõudis Swiatek Lugano turniiri finaali ja teine hea saavutus oli Roland Garrosi 1/8 finaal, kus ta kohtus ei kellegi muu kui Halepiga. Ja rumeenlanna võitis tookord 6:1, 6:0. Täna oli tulemus pea peale pööratud ja kõigil tennisesõpradel, kes mängu ei näinud, tekiks kohe õigustatud küsimus: mis juhtus Halepiga? Aga ei juhtunudki midagi erilist, Halep mängis enam-vähem oma keskmise taseme välja, aga vastane mängis ta üle. Swiateki ründelöögid olid nii tapvad, et Halepil polnud lootustki. “Ei olnud Halepil midagi teha,” ütles ka treener Harri Neppi. “Austraalias Swiatek veel nii hea polnud ja mängus Anettiga oli ka tunda, et teda segas vigastus.”
Eurospordis kirjeldasid tundeid kaks endist tippmängijat. Inglane Tim Henman ütles: “Swiatek oli täna igas elemendis meisterlik. Algusest lõpuni kindel ja ka vaimselt tugev, tal jätkus eneseusku.” Alex Corretja lisas: “Tema mäng oli muljetavaldav. Äralöögid tulid igast suunast iga nurga alt. Ta oleks nagu väljakul lennanud. Selline tulemus üllatas mind tõsiselt.” Halepil ei olnud ühtki murdepalli ning äralöögid olid Swiateki kasuks 30:12.
Swiatek ise hoidis sõnu tagasi, sest nagu ta mainis, oli ta niivõrd mängule keskendunud, et midagi öelda ei oskagi. “Eelmise aasta kaotus Halepile aitas mind kindlasti, õppisin sellest palju,” sõnas Swiatek. Halepile oli tänane kaotus 2020. aastal liivaväljakul esimene. Ta oli saanud kokku kümme võitu Praha ja Rooma turniirilt ja kolm Pariisist. Kokku seega kuraditosin, mis seekord oli 2018. aasta meistri jaoks saatuslik.
Samast tabeliosast pidi asetuse poolest veerandfinaali saama ka Kiki Bertens (Holland, 5), aga tema mäng erinevalt Halepi omast oli kulgenud üle kivide-kändude. Enne Pariisi ta liivaväljakul võitu ei saanudki, kui langes avaringis välja nii Roomas kui Strasbourgis. Pariisis oli ta ka hädas, kui alistas 2. ringis Sara Errani (Itaalia) alles otsustavas setis 9:7, kusjuures vastasel oli kasutada matšpall.
Täna osutus aga Bertensile saatuslikuks järgmine itaallanna Martina Trevisan (WTA 159.), kes omakorda oli 3. ringis Maria Sakkari (Kreeka, 20) vastu päästnud teise seti tie-break’is kaks matšpalli ja võitnud 1:6, 7:6, 6:3. Mõlemad setid kulgesid sarnaselt: Trevisan juhtis suurelt, Bertens tuli järele, aga lõpuks tõmbas itaallanna pikema kõrre. Esimeses setis oli Trevisan ees 5:1, aga võitmiseks pidi seisul 5:4 murdma Bertensi servi. Teises setis juhtis ta 3:0 ja 5:3, aga taas oli vaja seisul 5:4 vastase pallingu murdmist. Tõsi, servi hoidmine on Bertensile Pariisis muret valmistanud, näiteks Errani vastu kaotas ta 12 (!) oma pallingugeimi, aga võitis ka vastu samapalju. Täna kaotas Bertens 6 ja Trevisan 4 oma servigeimi. Hollandlanna võitis oma servil ainult 45% (67st 30) punktidest.
Mis saab nüüd edasi naiste üksikmängu tabeli ülemisest poolest? Veerandfinaali jõuab kolm mängijat väljaspoolt TOP50 ja kaks neist teisest sajast. Ainult Elina Svitolina (Ukraina, 3) ja Caroline Garcia (Prantsusmaa, WTA 45.) kohtumisest saab edasi üks TOP50 mängija. Kui võidab Garcia, siis on selge, et parimal juhul saab selles tabelipoolest finaali maailma 45. reket…
Vaadake naiste üksikmängu tabelit siit.