Mattias Siimar alustas Helsingis võiduga, kolm eestlast otse põhitabelis

Mattias Siimar (paremal) koos venna Kristoferiga Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Helsingis algas täna meeste ITF-i 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniir, kus osaleb neli eestlast, neist esimesena käis väljakul Mattias Siimar, kes ka võitis.

Siimar (ITF 1291.) pidi alustama kvalifikatsioonist, kus ta on asetatud teisena. Esimene mäng ei pakkunud Siimarile pinget, kui ta alistas tunni ja kahe minutiga Tomaš Vanko (Slovakkia, ITF 3045.) 6:1, 6:0. Siimar kaotas ainult esimese geimi vastase pallingul ja siis võitis 12 geimi järjest. Kuigi statistika sellises mängus erilist tähtsust ei oma, tuleks Siimaril tugevama vastase vastu siiski pallingut parandada, sest esimene serv õnnestus ainult 41% (2 ässa, 4 topeltviga). Põhiturniirile pääsuks tuleb Siimaril üks kohtumine veel võita, vastas on soomlane Roni Rikkonen (2832.).

Tänu edetabelikohale pääsesid otse põhiturniirile Vladimir Ivanov (416.), Kristjan Tamm (654.) ja Karl Kiur Saar (794.). Kui ülesandmislehel mingeid muutusi ei tule, on Ivanov asetatud kaheksandana.