fbpx
Close
PAF.ee

Matteo Berrettini: ma oleksin justkui kõndinud kikivarvul

– Matteo Berrettini / Foto: EPA/Scanpix

Momendil maailma 10. reket itaallane Matteo Berrettini paljastas Eurospordile, kuidas tema karjäär on muutunud peale seda kui ta tõusis esikümnesse.

Matteo Berrettini on olnud oma praegusest positsioonist ka kahe koha võrra kõrgemal (8.) ja võitnud seni kolm ATP turniiri. Suure slämmi turniiridel on itaallase parimaks saavutuseks USA lahtistel poolfinaali jõudmine 2019. aastal.

“Mul oli raske ära harjuda selle survega, mis langes mulle peale suurt tõusu edetabelis. Ma oleksin justkui kõndinud kikivarvul, kuid äkki sain aru, et kõik ootavad minult veelgi kiiremat edasiminekut. Kujutage ette, et kõnnite mööda teed omas tempos ja siis sulandub kõnnitee maanteega, liiklus kiireneb ning peate uue rütmiga võimalikult kähku harjuma,” avameelitses 24-aastane tennisist.

“Maailma absoluutsele tipule lähenedes seisate silmitsi paljude nüanssidega ja lahendate nii palju küsimusi, millele te pole varem mõelnud. Sa muretsed mitte ainult professionaalsete, vaid ka isiklike asjade pärast. Enne oli mu elu lihtsam ja peale tennise ei hoolinud ma millestki. Nüüd näen oma perekonda ja sõpru harvemini ning sellega on tõesti harjuda raske. Minu jaoks on see väga raske, kuid karjääri nimel pean selliseid ohvreid tooma. Mingil hetkel tundub, et oled sattunud sellisesse aeg-ruumi, kus oled ainult sina ja sinu tulemused. Sellega kohanemine ja uue reaalsusega harjumine võtab kauem aega. Pere ja sõbrad tähendavad minu jaoks palju ja võib-olla sellepärast vajan kohanemiseks ja küpsemiseks veidi rohkem aega,” ütles lõpetuseks Berrettini.

scroll to top