fbpx
Close

Märten Tamla: meie naiskond on homme algavaks Fed Cupiks kõigiti valmis

– Eesti Fed Cupi tiim pressikonverentsil / Foto: Igor Pissarev

Homme Tallinki Tennisekeskuses algava Fed Cupi turniiri eel toimus Eesti tiimi pressikonverents, kus vastamise põhiroll langes kapten Märten Tamlale ja Anett Kontaveidile.

Naiskonna kapten Märten Tamla hindas alagrupi loosi heaks, välditi ju väga tugevat Ukraina koondist ja arvestades alagrupi koosseisu (Kreeka, Austria, Ittalia) pole midagi võimatut. Tamla: “Kõik meie mängijad on praegu terved ja naiskond on kõigiti võistlusteks valmis.”

Väga suur vastutusekoorem langeb nii vaimses kui füüsilises plaanis Anett Kontaveidile. Tamla: “Oleme enam-vähem sama tiimiga mänginud pea viis aastat. Nüüd läheme välja sarnase mänguplaaniga. Anett tuleb platsile kõikides esinumbrite mängudes. Paarismängus lööb Anett kaasa neis mängudes, mis on kogu matši saatuse seisukohalt olulised.”

Tamla: „Naiskonna koostamine ei olnud keeruline. Esiteks pole meil ju üleliia suur valik ja kõik kandidaadid on varem Fed Cupi erinevas mahus mänginud. Teise numbri rolli täidab meil Elena Malõgina, kes on näidanud head ja stabiilset tennist viimasel poolel aastal.“

Naiskonna eesmärgiks on sel aastal jõuda play-off mängule. Tamla: “Eelmine aasta jäi kõlama, et võitleme eelkõige samasse Euro-Aafrika tugevusgruppi jäämise eest, siis see aasta on vastus teine. See aasta on eesmärk jõuda play-off mängule. Alagrupi võitjad mängivad teise alagrupi 2.kohaga, mille võitja pääseb üleminekumängudele Maailma liigasse.”

Tamla sõnul on vastastest näiteks Austriaga kohtutud viimase viie aasta jooksul mitu korda, see tiim on väga hästi tuttav, üllatusi pole. Itaalia ja Kreeka esinumbreid ning esisajas figureerinud tennisiste on Eesti tiimi kapten varem mängimas näinud, ülejäänute kohta selget pilti pole, aga plaanis on enne matši tutvuda videomaterjalidega, mis saadaval internetis.

Eesti naiskonna ettevalmistusest läheb 50% paarismängu elementide ja taktika lihvimisele. Kuigi üksikmängude osakaal moodustab kogu matšist 2/3, tuleb olla hästi valmis ka paarismänguks, sest just see võib otsustada matšide saatuse.

Anett Kontaveidi esituse Austraalia lahtistel võttis Märten Tamla kokku alljärgnevalt: “Väga hea mulje jäi Aneti esitusest. Jõudmine veerandfinaali on seni tema parim saavutus Suure slämmi turniiridel. Tundsin siiralt uhkust tema üle. Ei olnud ju Anetil eelmise aasta lõpus lihtne… Ta aga tuli tagasi veelgi tugevamana kui eelmise hooaja lõpetamise hetkel.”

– Anett Kontaveit pressikonverentsil / Foto: Igor Pissarev

Anett Kontaveit kinnitas, et teda eelmine aasta kimbutanud haigus ei anna tunda. “Ajavahe Austraaliaga annab veidi küll tunda, aga tunnen end vaatamata sellele hästi. Ma olen alati pidanud tähtsaks oma riigi esindamist ja meeldiv on tunnetada, et koondisel on mind alati vaja. Teen seda, mida vaja,” tõdes meie koondise esinumber.

Aneti sõnul on ta liidrirolliga harjunud ja see lisapingeid ei valmista. Kontaveit: “Tore, kui Fed Cupi turniir tuuakse koju kätte ja mulle meeldib mängida kodupubliku ees. Tiimis valitseb mõnus õhkkond ja see lisab enesekindlust.”

scroll to top