Markus Mölder sai teises setis mängu käima, aga kaotas maailma 216. reketile

Markus Mölder tänavu mais ITF-i noorteturniiril Tallinnas. / Foto: Rein Kompus

Veel noorteklassi kuuluv Markus Mölder, kel pole ATP punkte, proovis jõudu Helsingi Challenger 125 turniiri kvalifikatsioonis, kuhu ta sai vabapääsme. Võitu ei tulnud, aga teises setis üllatas Mölder maailma 216. reketit Gauthier Onclini (Belgia) üsna tõsiselt.

Sel nädalal asus Onclin maailma edetabelis täpselt Mark Lajali ees, aga homme enam mitte. Selle järgi võib hinnata ka belglase tugevust. Favoriit võitis esimese setis 6:0, aga teises leidis end 0:4 kaotuseisust. Kuid selles üsna omapäraselt kulgenud mängus võitiski Mölder ainult need geimid, mis ta järjest kätte sai. Onclin vastas kuue geimivõiduga seisuks 6:0, 6:4. Pärast 4:0 edu Mölderil kuigi palju šansse polnud, ta võitis viimases kuues geimis ainult viis punkti.

Lajal on juba vabapääsmega Helsingis põhiturniiril ja ootab vastast kvalifikatsioonist. Edasipääsejad selguvad esmaspäeval.