Markus Mölder kaotas napilt endisele TOP50 mängijale

Markus Mölder. / Foto: Igor Pissarev

Markus Mölder oli lähedal, et pääseda Antalyas teist ITF-i M15 turniiri järjest põhitabelisse, aga ta jäi kvalifikatsiooni 3. ringis napilt alla endisele maailma 43. reketile Teimuraz Gabašvilile, kes Venemaa kodanikuna võistleb praegu neutraalsena.

38-aastane Gabašvili on hetkel maailma 1452. reket ja mängib pärast pooleaastast pausi alles oma teist turniiri, kuid juba eelmise nädala Antalya turniiril veerandfinaali jõudmine näitas tema taset. Nüüd läbis ta jälle kvalifikatsiooni ja kahjuks tegi seda meie tulevikulootuse arvelt. Maailma edetabelis oli Gabašvili kõige edukam 2016. aastal, kui ta veebruaris kerkis 43ndaks. Maailma esisajas oli Gabashvili kõigepealt aastatel 2007-2011 (kuigi lühikeste perioodide kaupa langes sealt välja) ja uuesti vahemikus 2013 oktoober kuni 2016 juuni. Gabashvili on Prantsusmaa lahtistel kaks korda jõudnud 1/8 finaali (2010 ja 2015).

Mölder kaotas kohtumise 6:4, 2:6, 8:10. Esimest setti alustas Mölder kohe murdega ja hoidis edu lõpuni. Teises setis läks Mölder samuti murdega ette, aga seisul 1:2 kaotas viis geimi järjest, nende hulgas kolm servigeimi. Kuid otsustavat tie-break’i alustas Mölder paremini. Võis loota, et kaks minimurret eduseisuks 6:3 võib saada määravaks, aga järgmistel servidel võitis Mölder kahest punktist ühe, Gabašvili kahest kaks ja nii oli seis vaid 8:7 Mölderi kasuks ning servima hakkas vastane. Kogenum mees jäi lõpus paraku peale.

Kui eelmisel turniiril pääses Mölder edasi õnneliku kaotajana (lucky loser), siis teist nädalat järjest sama šanssi ei tekkinud, sest põhitabeli mängijaist keegi eil loobunud. Lisame veel, et enne Gabašvilile kaotamist alistas Mölder Amirhosein Kepadkho (Iraan) 6:2, 6:3 ja Dmitri Vassiljevi (-) 6:3, 6:4.

Kaks Eesti naismängijat üritasid edasipääsu Kuršumlijska Banja W15 turniiril. Lähemale jõudis Andrea Roots (kval 12. asetus), kes võitis Helena Radmani (Serbia) 6:3, 5:7, 10:5, aga kaotas otsustavas mängus Arina Gamretkaiale (Moldova) 3:6, 1:6. Liisa Varul (2) kaotas Beatris Spasovale (Bulgaaria) 6:3, 6:7, 7:10. Kuid Roots ja Varul ning lisaks neile Grete Gull osalevad Kuršumlijska Banjas ka paarismängus.