Mark Lajal oli Monastiri turniiril kaheksa parema hulgas, paarismängus koos Kristjan Tammega poolfinaalis

Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Naiste Billie Jean King Cupi mängude varju jäi üsna edukas Eesti meestennisistide esinemine ITF-i M15 turniiril Monastiris lõppeval nädalal.

Üksikmängus jõudis Monastiris veerandfinaali meie tulevikulootus 18-aastane Mark Lajal (ATP 1073.), kes teel sinna alistas Martin Breysachi (Prantsusmaa, ATP 784.) 6:2, 6:3 ja kuuendana asetatud Giovanni Oradini (Itaalia, ATP 546.) 6:4, 6:2. Seega, nagu tavaks juba saanud, võidab Mark Lajal järjepanu endast edetabelis kõrgemal asetsevaid tennisiste. Veerandfinaalis pidi Lajal kokku minema esimesena asetatud itaallase Mattia Bellucciga (ATP 512.). Avasetis olid Lajalil väga head võimalused kohtumist juhtima asuda, ent sett libises siiski käest – 5:7. Teise seti võitis Bellucci juba kindlamini – 6:1. Tõenäoliselt pole kaugel see aeg, kui Lajal rõõmustab meid mõne turniirivõiduga. Potentsiaali selleks on kuhjaga.

Kristjan Tamm piirdus seekord kvalifikatsiooniga, kus ta sai kaotuse kõrvale ka ühe võidu.

Paarismängus moodustasid eestlased aga ühise paari ja neil läks päris hästi. Kahe üsna kindla võiduga pääseti poolfinaali, kus jäädi napilt alla teisena asetatud Prantsusmaa duetile Arthur Bouquier/Martin Breysach 5:7, 6:4, 6:10. Olgu lisatud, et prantslased võitsidki lõpuks turniiri.