Mark Lajal kohtub uuesti Pierre-Hugues Herbertiga

Mark Lajal mängimas Bergamos. / Foto: bergamochallenger.it

Mark Lajalil on Bergamo Challenger 75 turniiri veerandfinaalis võimalik saada revanš Prantsusmaa paarismänguspetsialistilt, viiekordselt slämmiturniiri võitjalt Pierre-Hugues Herbertilt.

Nad kohtusid esmaspäeval kvalifikatsiooni teises ringis, kus Herbert jäi peale 7:6, 6:3. Aga mäng oli väga tasavägine ja esimese seti tie-break’i võitis Herbert 14:12. Osaliselt poleks Lajali võit siiski revanš, sest meeste omavaheline seis on 1:1 ja nii võime öelda, et hoopis Herbert sai revanši suvise kaotuse eest Segovia Challengeril. Nüüd hoopis selgub, kumb duelli juhtima asub.

Lajalil on juhtunud nii, et olles ise pääsenud turniirile kvalifikatsiooni õnneliku kaotajana, on ta kolmes mängus kohtunud ühe saatusekaaslase ja kahe kvalifikatsioonist edasipääsejaga. Kui Eesti esireketil õnnestuks prantslast võita, saaks ta poolfinaali nii, et pole kohtunud ühegi otse põhiturniirile saanud mehega!

Maailma jooksvas edetabelis on Lajal praegu 208., aga veerandfinaali võitmise korral kerkiks 198ndaks ehk esmakordselt TOP200 sisse. Tõsi, kumbki neist võimalikest kohtadest pole lõplik, sest paljud Lajali lähirivaalid veel mängivad sel nädalal ja võivad ka punkte juurde saada.

Lajal ja Herbert kohtuvad reedel pärast esimese mängu (algab Eesti aja järgi kell 12) lõppu, seega tõenäoliselt mitte enne kella 13.30, aga pigem hiljem.