Mark Lajal jõudis Chicago Challengeril veerandfinaali

Mark Lajal Little Rockis. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal (ATP 244.) alistas Chicago Challenger 75 turniiri 2. ringis Yasutaka Uchiyama (Jaapan, 267.) 4:6, 6:2, 6:2 ja jõudis veerandfinaali.

Esimeses setis õnnestus jaapanlasel murre seitsmendas geimis ja kuigi seisul 4:5 oli Lajalil veel kaks murdepalli viigistamiseks, ei suutnud ta neid realiseerida. Aga mida lõpu poole mäng läks, seda kindlamalt hakkas Lajal noppima punkte servilt, samal ajal kui jaapanlane tegi tagajoonelt jämedaid vigu, vahel lõi isegi palli üle aia ning mängis ka kehvalt madalaid lendpalle. Lajalil ei olnud erilist probleemi mõlemas setis kaks korda vastase servi murda, kuid ise oli ta ohus vaid kolmand setis seisul 3:1, kui jäi oma servil taha 15:40. Aga pärast selle geimi päästmist oli lõpp kindel.

Kokku võitis Lajal 13st murdepallist 4, aga vastane 5st 1. Esimese servi punkte teenis Lajal märgatavalt rohkem (74 vs 64%), ehkki ässadega kaotas 6:8. Maailma jooksvas edetabelis on Lajal kerkinud 230. kohale, millest piisab US Openi kvalifikatsiooni pääsuks. Kuid arvestatakse veel kahe nädala tulemusi ja seepärast oleks ikkagi hea, kui Lajal saaks Chicagos kaugemale või veel ühel turniiril vähemalt sama kaugele.

Lajali vastane veerandfinaalis selgub alles öösel.