Daniil Glinka võitis üksikmängu meistritiitli

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Eesti meistrivõistluste viimasel, üsna pikale veninud võistlusõhtul, võitis meeste üksikmängu finaalis Daniil Glinka (1) Markus Mölderi 6:7, 6:3, 7:5, 6:2.

Kuna finaalide algus lükkus vihma tõttu tunni võrra edasi ja naiste paarismängu finaal oli väga pikk, võinuks vabalt juhtuda, et meeste üksikmängu finaal jäänuks pimeduse tõttu pooleli. Viienda seti korral see ilmselt olekski juhtunud, aga Glinka sai hakkama neljaga.

Hõbe Markus Mölder, kuld Daniil Glinka ja pronks Siim Troost. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kuni teise seti keskpaigani oli mäng võrdne ja esimene sett üllatavalt murreterohke. Nii oli Glinka kahe murdega ees 3:0, aga Mölder vastas samaga ja murdeid oli ka seti lõpuosas. Pallivahetused läksid siia-sinna, mõlemad lõid tugevalt ja tagajoonemängus kellelegi eelist anda ei saanud. Kuid Mölderil olid veerand- ja poolfinaalis raskemad mängud ning pisut hakkas ta väsima. Kui Glinka sai võitlusliku kolmanda seti kätte, oli mäng otsustatud.

“Esimeses setis olid väga pikad punktid ja üldse võitluslik mäng, sett kestis vist tund ja 20 minutit. Daniil ei saanud algul esimest servi hästi sisse, hiljem protsent paranes,” rääkis Glinka treener Karl Kiur Saar. “Kuid peab muidugi kiitma Markust, kes väga kihvtilt mängib, tal on head löögid ja suur tulevikupotentsiaal. Kuid eks ta oli pisut väsinum ja alates teises setist pani Daniil ka tempot juurde.”

Laura Rahnel (vasakul) ja Grete Gull tähistavad võitu. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Naiste paarismängu finaalis tundus olevat Anet Angelika Koskeli ja Helena Narmonti (1) näol selge favoriit, sest nad olid ka varem kolm korda selle mänguliigi meistriks tulnud. Lisaks ei osalenud paarismängus Elena Malõgina ja Maileen Nuudi ning kogenuma paari vastaseks tulid finaalis 17-aastased Grete Gull ja Laura Rahnel.

Kuid hoopis Gull/Rahnel oli dikteerivam pool. Pärast esimese seti võitmist olid nad teises ees 3:1 ja sel seisul jäi kasutamata murdepall, kolmandas juhtisid nad 4:1. Teise seti lõpetasid aga Koskel/Narmont viie geimivõiduga järjest ja kolmandas setis võtsid kolm geimi järjest. Seekord aga Gull/Rahnel ära ei vajunud ja seisul 5:6 olid Koskel/Narmont servil taga 0:40. Kuigi Narmont oli finaalis üsna ebastabiilne, suutis ta nüüd õigel hetkel servida hästi, päästan kolm matšpalli ja teenida isegi geimpall. Kuid pärast seda mängiti pikk punkt, kus võrgus olid Gull/Rahnel osavamad. Nad said uuesti matšpalli ja enam seda käest ei lasknud.

Rahneli jaoks oli see esimene Eesti meistrikuld, Gull oli eelmisel aastal saanud kulla segapaarismängus koos Johannes Seemaniga.