Mark Lajal ja Alexey Popyrin võitsid jälle napilt, aga loobusid poolfinaalist

Mark Lajal Bergamos. / Foto: Bergamo Challengeri Facebook

Teist mängu järjest läks Mark Lajalil ja tema austraallasest paarismängupartneril Alexey Popyrinil vaja tie-break’i otsustavaid punkte, et võita kohtumine Surbitoni Challenger 125 turniiril.

Lajal/Popyrin on nüüdseks jõudnud poolfinaali, kui nad täna alistasid USA paari Brandon Nakashima/Zachary Svajda 6:4, 3:6, 11:9. Ükski neljast mängijast ei ole paarismängu maailma edetabelis kõrgel (parim on Nakashima 262. kohaga), kuid üksikmängus oli platsi kõrgeima rankinguga (51.) mängija Lajali paariline. Lajalile ja Popyrinile andis väikese eelise fakt, et mõlemad ameeriklased olid enne paarismängu pidanud üksikmängu 2. ringi kohtumise, kus mõlemad võitsid ja nüüd lähevad veerandfinaalis omavahel kokku.

Samas tulid vastased mängima heatujuliselt ja nii võinuks see hoopis neid paarismängus innustada. Lajal/Popyrin alustasid paremini, said avasetis murde kätte kolmandas geimis ja sellest piisas. Teises setis oli murdeid rohkem, aga ameeriklased polnud kordagi kaotusseisus. Teise ja otsustava murde tegid nad seisuks 5:3.

Tie-break’is jäid Lajal/Popyrin taha 0:3, kuid siis läksid 4:3 ette ja pärast seda enam kordagi kaotusseisu ei sattunud. Kõige suuremalt olid nad ees 8:5, kuid vastased jõudsid pärast kahe matšpalli päästmist viigini 9:9. Kolmanda matšpalli seisul 10:9 Lajal/Popyrin realiseerisid.

Poolfinaalis pidid Lajal/Popyrin kohtuma kolmandana asetatud paariga Julian Cash (Suurbritannia)/Robert Galloway (USA), ent paraku on tabelis juba vastastele märgitud loobumisvõit. Selle põhjus pole esialgu teada. Popyrin on järgmisel nädalal üles antud ‘s-Hertogenboschi turniiriks, kuid see algab alles esmaspäeval, mistõttu tal otsest vajadust loobuda polnud. Lajal mängib tõenäoliselt Rothesay Challenger 125 kvalifikatsiooni, kus esimesed mängud peetakse laupäeval. Võimalik, et ta vajas üht puhkepäeva, ehkki kaugele sõitma ei pea.