fbpx
Close

Jasmine Paolini sai üllatavalt kindla võiduga finaali

Jasmine Paolini mängib suure slämmi finaalis esmakordselt. / Foto: AFP/Scanpix

Enne Roland Garrosi naiste üksikmängu poolfinaali arvati, et kahe üllataja mäng saab olema tasavägine, sest mõlemad haistavad head šanssi, aga tegelikkuses läks nii, et Jasmine Paolini (Itaalia, 12) võitis 17-aastase Mirra Andrejeva tunni ja 13 minutiga 6:3, 6:1.

Algusest peale tundus, et Paolini tõmbab tagajoonemängus pikema kõrre, Ta oli ründavam ja domineeris pallivahetusi. Kuid Andrejeva ongi väga hea kontramängija ja peaks sellise stiiliga ajapikku harjuma. Paraku tegi noor venelanna täna nii palju lihtvigu, et pigem otsustas kohtumise saatuse just see fakt, mitte Paolini ründavam mäng.

Mängu kirjeldada palju ei ole. Põnev oli ainult esimese seti keskpaik. Pärast seda, kui Paolini läks murdega ette 3:1, oli Andrejeval kahes geimis kokku viis murdepalli, aga Paolini ei andnud servil neid punkte ära. Itaallannat aitas palju väga hea esimeses servi protsent, mis esimeses setis oli 80 ja mängus kokku 78. Teises setis läks vastupidi, pärast Paolini esimest murret seisuks 2:1 Andrejeva enam vastupanu osutada ei suutnud. Tundus, et ta oli ka vaimselt murtud, ehkki ta rääkis eilses intervjuus, et kohtumise ajal seisule ja ka mänguplaanile ei mõtle, vaid mängib pingevabalt.

Lõpuks võitis Paolini äralöögid 14:11, aga eriti suur vahe tuli lihtvigadega, mida itaallanna tegi 10 ja Andrejeva 29. Võrgus käidi vähe ja kumbki seal üle 50% punktidest ei võitnud. Otsustasid ikkagi serv ja tagajoonemäng.

Paolini on läbi ajaloo kolmas itaallanna, kes jõudnud Prantsusmaa lahtiste finaali. Itaalia naiste tennise tipphetk oli küll 2015. aasta US Openi finaal, kus Flavia Pennetta alistas Roberta Vinci, aga Pariisis tegi suuri tegusid Francesca Schiavone, kes finaali 2010. aastal võitis ja 2011. aastal kaotas. Järgnes 2012. aasta, kus Paolini praegune paarismängupartner Sara Errani kaotas finaalis Maria Šarapovale. Lisame, et Itaalia mehed on Pariisis olnud siiski edukamad. Profiajastul võitis seal ainsana Adriano Panatta (1976), aga amatööride ajastul kaks korda (1959 ja 1960) Nicola Pietrangeli. Tänavu võib Itaalia olla esindatud mõlemas finaalis, kui Jannik Sinner homme võidab.

Maailma edetabelis on Paolini garanteerinud vähemalt 7. koha, aga finaali võitmise korral oleks ta viies. Andrejeva puhul on nüüd kindel, et temast saab maailma 23. reket. Praeguse seisuga on Andrejeva paremuselt neljas venelanna (eespool Darja Kasatkina, Ljudmilla Samsonova ja Jekaterina Aleksandrova) ja kuigi nad ei mängi riigi eest Pariisis praegu ega ka juulikuus olümpial, peaks Andrejeva praegune edetabelikoht tähendama, et ta saab olümpiamängudele, sest mingi printsiibi järgi tuleb ju ka neutraalsed osavõtjad paika saada.

scroll to top