fbpx
Close

Mark Lajal alustas võidukalt, Daniil Glinka läbis kvalifikatsioon

Mark Lajal mängimas Davis Cupil. / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Kolmest Eesti meestennisistist, kes sel nädalal ITF-i turniiridel osalevad, pääses ainsana otse põhitabelisse Mark Lajal ja seda tänu kõrgele kohale juunioride edetabelis, mis kehtib veel pool aastat pärast noortekarjääri lõppu.

Lajal mängib Monastiris (Tuneesia) M15 turniiril ja käis juba täna avaringis väljakul, alistades Wissam Abderrahmani (Tuneesia) 7:6, 6:1. Teises ringis kohtub Lajal seitsmendana asetatud ameeriklase Omni Kumariga, kes on ATP edetabelis täpselt 500. kohal. Paarismängus langes aga Lajal koos Pijus Vaitekunasega (Leedu) välja, nad kaotasid kolmandana asetatud Hanwen Li’le (Hiina) ja Mateo Nicolas Martinezile (Argentiina) 3:6, 1:6.

Daniil Glinka mängib Trimbachis (Šveits) M25 turniiril, kus ta oli kvalifikatsioonis teisena asetatud. Edasipääsuks piisas kahest võidust ja need sai Glinka väga kindlalt – ta alistas Sebastian Truszczynski (Poola) 6:1, 6:0 ja Hendrik Jebensi (Saksamaa) 6:2, 6:2. Põhiturniiri avaringis on Glinkal aga raske vastane – kuuendana asetatud prantslane Dan Added (ATP 374.). Added on võitnud kuus ITF-i turniiri, neist kolm eelmisel aastal ja nende seas ka üks esikoht 25-tuhandelisel.

Kristjan Tamm sai Sharm el Sheikhis M15 turniiri kvalifikatsioonis samuti kaks võitu, aga vaja oli kolme. Tamm alistas Dylan Mary (Prantsusmaa) 6:2, 6:1 ja Lev Levyatovi (Iisrael) 7:6, 7:5, kuid kaotas Dong Ju Kim’ile (Lõuna-Korea) 5:7, 6:4, 4:10.

Glinka ja Tamm paarismängus ei osale.

scroll to top