Mark Lajal alistas maailma 500. reketi ja jõudis veerandfinaali

Mark Lajal mängimas Davis Cupil. / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Mark Lajali hea hoog, mis algas Tallinnas Davis Cupi võidumänguga, jätkub sel nädalal Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril, kus ta on jõudnud veerandfinaali.

Lajali vastane teises ringis oli maailma 500. reket Omri Kumar (USA, 6), kelle eestlane alistas 6:4, 4:6, 6:2. Lajal tuli välja raskest seisust, sest ta oli teises setis murdega taga 2:4, aga võitis siis neli geimi järjest ja viimasest 12st geimist 10. Lisaks oli seisul 3:4 vastane oma servil 30:0 ees, seega ei olnud murre sugugi lähedal, aga Lajal võitis kolm punkti järjest ja pärast tasamängu veel kaks punkti. Teine murre seisul 5:4 tuli kindlamalt.

Esimese servi osas ei olnud Lajali statistika parem. Ta võitis küll ässad 3:1, aga sai esimest pallingut sisse 50% (vastane 66%) ja võitis esimeselt servilt 67% (vastasel sama number) punktidest. Kuid edu aluseks said teise servi punktid – Lajal 52% ja Kumar 38%.

Veerandfinaalis kohtub Lajal belglase Arnaud Bovy’ga, kes on ATP edetabelis 733. kohal. Bovy on karjääri jooksul võitnud ühe 15-tuhandelise turniiri (2019).

Daniil Glinka, kes läbis Trimbachi M25 turniiril kvalifikatsiooni, kaotas avaringis Dan Addedile (Prantsusmaa, ATP 374.) 3:6, 4:6. Teises setis päästis Glinka üheksa murdepalli (sealhulgas korra 0:40 seisu), aga ühe murde vastane ikkagi teenis. Samas ei olnud Eesti mängijal ühtki murdepalli, seega võiduvariante ei tekkinud.