Marie Johanna Lapimaa ja Andree Karel Kalle jõudsid Vierumäki U16 TE turniiril veerandifinaali

– Andree Karel Kalle mänguhoos / Foto: Erakogu

Vierumäki U16 TE 3. kategooria turniiril Soomes on veerandfinaali jõudnud Marie Johanna Lapimaa ning Andree Karel Kalle. Tuleb tunnistada, et turniir paistab silma üsna väikese osavõtjate arvuga. Mõlemal eestlasel läks kaheksa sekka jõudmiseks vaja vaid üht võitu.

Kui noormeeste turniiril osales 25, siis tütarlaste turniiril vaid 21 noormängijat. Käesoleva kuu 26. päeval 13-aastaseks saav Lapimaa oli avavoorus vaba ning teises alistas Soome mängija Ilona Kanerva 6:2, 7:5. Täna kohtub koguni kolmandana asetatud Lapimaa jällegi soomlanna Lorna Pujalsiga.

Dana Halla oli avavoorus parem Soomet esindavast Anicia Mahmoudist 6:4, 6:1, kuid järgmises ringis pidi tunnistama teise paigutusega noore poolatari Inka Wawrzkiewiczi 6:2, 6:3 paremust. Jasmine Shein piirdus avaringi kohtumisega.

Kalle alistas teises ringis põhjanaabrite noormängija Lasse Alhava 6:2, 6:3 ning kohtub kaheksa tugevama seas Leo Stenlundiga (Soome). Teised eestlased: Kevin-Kristjan Uba, Jaagup Joonas, Edwin Averjanov ning Aaron Kelle pidid oma esimeses kohtumises vastu võtma kaotuse.

Paarismänguturniiril jõudis Kalle aga koos Niklas Korsströmiga mänguta poolfinaali ( 1. asetus), sest turniiril osales vaid seitse paari. Esimesena asetatud Eesti/Soome paari vastaseks nelja parema seas on Rootsi duo Axel Edström/Viktor Fraenkel. Teises poolfinaalis mängib ka puhas Eesti paar Averjanov/Uba, kes veerandfinaalis olid 6:4, 6:4 paremad soomlastest Alhva/Elias Alkiost ning lähevad nüüd kokku Veikko Sivoneni/Leo Stenlundiga.

Tütarlaste turniiril oli osavõtvaid paare ühe võtta rohkem, ehk kaheksa. Eesti piigadel Halla/Lapimaa on esimene asetus ning ka nemad on jõudnud poolfinaali. Jasmine Shein koos Wawrzkiewicziga pidid veerandfinaalis tunnistama Soome paari Saskia Soome/Linne Venesmaa 1:6, 4:6 paremust.