Jelgavas võitlevad eestlased üksikmängu poolfinaalikoha eest

– Tennis / Foto: Pixabay

Lätis Jelgavas jätkuval U14 Tennis Europe`i turniiril on neljapäeval peetavatesse veerandfinaalidesse jõudnud kolm Eesti noormängijat. Tütarlaste seas on üksikmängus ainult võite tunnistanud Kätriin Reinvald ning poistest Markus Valtson ja Kaspar Lusti.

Markus Valtson alistas avavoorus Poola poisi Szczepan Kaczanowski 6:2, 6:1 ning teises ringis venelase Aleksandr Monahhovi 6:3, 6:0. Lusti sai jagu Läti esindajast Marats Iljasovsist 3:6, 6:1, 6:1 ning seejärel sakslasest Phillip Chanbourist hõlpsalt 6:1, 6:1.

Valtson läheb kaheksa parema seas kokku Leedu noortennisisti Dovas Dersonasega, kes seni olnud eestlastele äärmiselt ebamugav vastane – üksikmängudes pole ta ammu Eesti mängijatele kaotanud. Leedu kuni 14-aastaste kolmas number on käesoleval aastal alistanud nii Rasmus Stalmeistri (möödunud nädalal Riias kolmes setis), juunikuus sai ta Šiauliais jagu Kevin Kristjan Ubast samuti kolmes setis ning mais oli parem Kaspar Jaanist. Varem on ta alistanud nii Lusti kui ka Edwin Averjanovi. Vaid kolm aastat tagasi jäi ta napilt alla Georg Straschile. Samas on Valtsonil kõik eeldused Dersonasele tuul alla teha.

Lusti kohtub mehemõõtu pikakasvulise, kuid konarliku tehnikaga venelase Aleksandr Tšurkiniga, kes peaks eestlasele olema igati jõukohane vastane.

Jelgavas said ühe võidu ja kaotuse Rasmus Stalmeister, Robin Lucas Sirk ning Ken Martti Birk, kes mõningase ootamatusena jäi alla Lusti tänasele vastasele Tšurkinile. Avamatšiga sai üksikmänguturniir läbi Hugo Narmonti jaoks.

Tütarlaste üksikmängus oli Reinvald avaringis parem Ruta Maria Aplokast (Läti) 6:2, 6:4 ning sai teises voorus loobumisvõidu Valgevene mängijalt Margarita Novikult. Tänases veerandfinaalis ootab ees aga lahing tugeva Läti piiga, teise paigutusega Daniela Darta Feldmanega.

Avaringis teenis võidu ka Sandra Tolli, kuid teises kohtumises tuli tunnistada Leedu kuni 14-aastaste teise numbri Ugne Vingyte paremust 1:6, 2:6.

Esimese ringiga piirdusid Mirjam Ränkel, Kirke-Liis Maisa ning Keira Tuisk.

Poiste paarsimängus tegid hea esituse varemgi tugeva paarismängijana silm paistnud Ken Martti Birk ja tema paariline Robin Kilp. Eestlased on jõudnud Läti paari Armands Aire/Rihards Neimanise 6:4, 6:0 alistamisega poolfinaali, kus head võimalused finaali pääsemiseks. Vastasteks on Läti/Vene duo Martinš Rubežis/Tšurkin.

Tütarlaste paarismängus on Reinvaldi kaaslaseks tugev Läti mängija Adelina Latšinova. Teise paigutusena oldi avavoorus vabad, veerandfinaalis alistati Läti duett Paula Grabovska/Karina Jonicenka veevalt 6:2, 6:0. Koha eest finaalis kohtutakse Leedu paari Liepa Galvetyte/Vilte Vaitkeviciutega.