fbpx
Close

Maria Sakkari avas A-grupi turniiri võidukalt

Maria Sakkari pärast võitu autogrammiga palle publikule löömas. / Foto: Reuters/Scanpix

WTA finaalturniiril Guadalajaras jätkusid neljapäeval mängud A ehk Chichen Itza alagrupis, kus võib-olla vastu spetsialistide ootusi alistas Maria Sakkari (Kreeka, 5) Iga Swiateki (Poola, 4) 6:2, 6:4.

Samas oleks need spetsialistid võinud arvestada, et Sakkari polnud seni kaotanud Swiatekile ühtki setti. Mõlemad omavahelised mängud toimusid tänavu ning kreeklanna jäi peale Roland Garrosi veerandfinaalis ja Ostrava turniiri poolfinaalis. Teine probleem oli selles, et Swiatek polnud alates juulist saanud kirja ühtki korralikku tulemust. Võib öelda, et ainus mäng, kus poolatar näitas oma tipptaset, oli US Openi 3. ringi mäng Anett Kontaveidiga ja selles osas Eesti esireketil tõesti ei vedanud. Täna oli väljakul vaid Swiateki hale vari.

Kui möödunud ööl toimunud kohtumine oli üsna kvaliteetne, siis mingil põhjusel ei suudeta Guadalajras päevastel mängudel sellist stabiilsust näidata. Kolmapäeval oli selles osas “peasüüdlane” Barbora Krejcikova (Tšehhi), kuid päris enda parimat taset ei suutnud näidata ka Kontaveit. Nüüd oli sama lugu: Swiatek eksis kogu aeg ja Sakkari natuke vähem ning sarnaselt Kontaveit-Krejcikova mänguga muutus ka tase teises setis natuke paremaks.

Esimese seti seisul 1:1 tegi Swiatek oma servil kaks topeltviga ja kaks lihtviga ning andis kergelt murde vastasele. Sakkaril oli pisut raskusi kuuendas geimis, aga ta mängis väga hästi alates seisult 15:40. Seejärel murdis ta uuesti Swiateki servi.

Edasi läks lõpuni nii, et Sakkari oma servi ei kaotanud (taas sarnasus esimese päevaga, kus ka Kontaveit hoidis pallingut 100%) ja teises setis polnud Swiatekil murdepalligi. Poolatar oli ehk teises setis pisut teravam, aga tema äralöökide/lihtvigade suhe 8/29 oli mängu lõpuks ikka kohutav. Paar servigeimi suutis Swiatek kaotusseisust päästa, aga kõik see oli tee paratamatuse suunas – seisul 3:3 ta oma pallingu siiski loovutas. Napilt enne matšpalli hakkas Swiatek nutma. Puunkti ta põhimõtteliselt enam ei mänginudki, vaid lõi Sakkari servilt tõrje keset võrku. Kreeklanna statistikas torkavad enim silma esimeselt servilt võidetud punktid – 96%! Ent äralöökide/lihtvigadega jäi temagi miinusesse 15/22.

Kuigi Swiatekit on kiidetud psüühiliselt väga kindla mängijana, on tänavu aasta teisel poolel temaga midagi ikka juhtunud, et õige tase on kuhugi kadunud. Aga taas: naiste tennises ei saa alati järeldusi teha ning Swiatekil on kaks mängu Guadalajaras veel ees.

Täna öösel kell 3.30 kohtuvad Chichen Itza grupi teises mängus Arina Sabalenka (Valgevene, 1) ja Paula Badosa (Hispaania, 7).

scroll to top