fbpx
Close

Maria Lota Kaul kohtub mängijaga, kes võitis veebruaris Sofia Kenini

– Maria Lota Kaul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Naiste ITF turniiril (W15) Antalyas andis end üles kaks Eesti naistennisisti. Nii Maria Lota Kaul kui ka Maileen Nuudi alustasid turniiri kvalifikatsioonist.

Kolmest meie tennisistist püüab homme pääsu põhitabelisse kahekordne Eesti meister Maria Lota Kaul (WTA 1262.). Kvalifikatsiooni avaringis alistas Kaul Usbekistani tennisisti Iroda Mahamatjonova (-.) probleemideta 6:2, 6:2. Seejärel sai Kaul sama tulenusega jagu Malaisia tennisistist Elsa Wani (-.).

Pääsu eest põhitabelisse läheb Kaul aga vastamisi kvalifikatsioonis esimest asetust omava austraallanna Olivia Gadeckiga (WTA 579.). Tegemist on mängijaga, kes on 2021. aastal sepistanud ühe suurema üllatuse, kui ta Austraalia lahtiste teisel nädalal peetud WTA250 turniiril Phillip Island Trophy alistas 2. ringis maailma 4. reketi Sofia Kenini 2:6, 7:6, 6:4. Tol hetkel oli Gadecki WTA 727. reket ja sai turniirile vabapääsmega.

Maileen Nuudi (ITF 1047.) sai kvalifikatsioonis kirja ühe võidu ja kaotuse. Esmalt alistas ta Sara Mikaca (Bosnia ja Hertsegovina, -.) 6:2, 6:0. kuid seejärel jäi alla 2:6, 0:6 Daria Krasnovale (WTA 854.) Venemaalt.

Helena Narmontil ei läinud Monastiri (samuti W15) turniiril nii hästi. Tema pidi kvalifikatsiooni avaringis tunnistama Nina Radovanovici (Prantsusmaa) paremust tulemusega 6:1, 6:1.

Kaul ja Narmont teevad kaasa ka paarismängus, aga Nuudi enam võistlust ei jätka.

scroll to top