Malõgina ja Varul alustasid võiduga, mehed kaotasid

Elena Malõgina mängimas Vilniuses. / Foto: Leedu Tennise Liit

Enam-vähem kolme-nelja tunni jooksul olid üksikmängus väljakul neli Eesti tennisisti, kellest kaks said avaringist edasi.

Elena Malõgina, kes Bastadi W35 turniiril on asetatud seitsmendana, alistas avaringis Ida Johanssoni (Rootsi) 6:1, 6:2. Tasavägised olid ainult seti algused, kusjuures esimese seti võitis Malõgina seisult 0:1 nö “kinnise munaga”.

Sarnaselt ei olnud erilisi raskusi ka Liisa Varulil, kes Antalya W15 turniiril läbis kvalifikatsiooni. Tal oli avaringi loosiga õnne, sest vastu sattus vabapääsme saanud türklanna Selina Atay (WTA 1290.). Varul võitis 6:3, 6:3 ja kuigi murdeid oli palju, ei sattunud Varul kordagi kaotusseisu. Mängiti ka üks maratongeim – esimeses setis Varuli eduseisul 2:0 võitis vastane servigeimi pärast 28 punkti ja eestlanna kuut murdepalli. Aga sellise geimi kaotamine ei häirinud Varulit, kes järgmise geimi kiiresti võitis ja edu hoidis.

Markus Mölder, kes pääses põhiturniirile nn õnneliku kaotajana, pidas Antalya M15 turniiril pika heitluse seitsmendana asetatud Michael Agwiga (Iirimaa, ATP 597.). Esimene sett kestis lausa tund ja 14 minutit ning kogu mäng 2 tundi ja 56 minutit, kuid Mölder pidi vastu võtma kaotuse 6:7, 6:4, 2:6.

Põnevas mängus oli palju murdeid ja ka pöördeid, näiteks esimeses setis tuli Mölder seisult 0:4 järele 4:4, kaotas siis uuesti oma servi, aga võttis selle kohe tagasi. Mölder oli selleks hetkeks kaotanud kolm servigeimi, aga ometi enamiku murdepallidest (11st 8) päästnud. Kahjuks oli tie-break ühepoolne ja Mölder kaotas selle 3:7. Teine sett oli ainult pisut rahulikum – siin läks Mölder kohe murdega ette 2:0 ja kui vastane jõudis viigini 3:3, murdis eestlane uuesti.

Kolmandas setis sai Mölder kaotusseisust 0:3 murde tagasi, aga seisul 2:3 oli tema jaks otsas – viimases kolmes geimis (neist kaks oma servil) teenis ta ainult kaks punkti. Kindlasti mõjutas väsimus, sest Mölder pidas kvalifikatsioonis kaks pikka ja ühe keskmise pikkusega mängu. Statistikas on kõige huvitavam näitaja murdepallide arv – kahel mehel kokku 38. Agwi võitis 23st murdepallist 7 ja Mölder 15st 6.

Daniil Glinka, kes on Tbilisi M15 turniiril esimesena asetatud, oli juba varem avaringis võitnud, aga tänases teise ringi kohtumises kaotas Pjotr Bar Birjukovile (-, ATP 800.) 4:6, 6:3, 4:6. Selles mängus oli murdeid vähe – igas setis üks. Kuid murrete arvu suurt erinevust näiteks Mölderi mänguga võrreldes pole mõtet imestada, sest Antalyas mängiti saviliival, aga Tbilisis kõvakattel. Kuni viimase geimini oli kõik tasa, nii setid, geimid kui murded, aga siis kaotas Glinka seisul 4:5 oma servi pärast kolmandat murde- ehk matšpalli, kusjuures vahepeal oli Eesti tennisistil ka üks geimpall.

Paar tundi hiljem sai Glinka turniir lõplikult otsa, sest koos Karl Kiur Saarega kaotasid nad paarismängu veerandfinaalis Vesa Ahtile (Soome) ja Christopher Bulusele (Keenia) 3:6, 3:6. Avaringis olid Glinka/Saar alistanud kolmandana asetatud neutraalsete venelaste paari Daniil Golubev/Jevgeni Tjurnev sama tulemusega. Kristjan Tamm ja Ryoko Matsuda (Jaapan) kaotasid avaringis Iisraeli paarile.

Täna peaks kavas olema veel Bastadi turniiri paarismängud, kus on võistlustules nii Malõgina kui ka Maileen Nuudi.