Maileen Nuudi tuli veenvalt Eesti meistriks

Naiste üksikmängu medaliomanikud: vasakult Laura Rahnel (pronks), Maileen Nuudi (kuld) ja Anet Angelika Koskel (hõbe). / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maileen Nuudi (2) võitis 23-aastaselt oma esimese Eesti meistritiitli üksikmängu, kui alistas finaalis Anet Angelika Koskeli (3) 6:1, 6:0.

Finaal valmistas pettumuse, aga muidugi ei ole selles süüdi Nuudi, kes andis endast parima. Koskel ikkagi ei suutnud väärilist vastupanu osutada ja ta ei mänginud ka nii hästi nagu kolmapäevases poolfinaalis Elena Malõgina (1) vastu.

Nuudi on viimasel ajal jätnud ka meistrivõistlusi vahele, aga kui on osalenud, siis tavaliselt kaotanud veerand- või poolfinaalis. Põhjus oli selles, et pikka aega ei näidanud Nuudi liivaväljakutel piisavat kvaliteeti. Aga nüüd on ta selle saavutanud! Säilitades agressiivsuse on ta hakanud ründama palju kontrollitumalt ja ta võib rahulikult mängida ka pikki pallivahetusi, mis enne oli tema “kirstunael”. Igatahes ei ole mängu käigust suurt midagi rääkida, oma ainsa geimi teenis Koskel üsna mängu alguses.

Maileen Nuudi. / Foto: Igor Pissarev/ETL

“Olen väga õnnelik turniirivõidu üle, sest nüüd on mul see tiitel noorteklassi võitude kõrval olemas,” ütles Nuudi. “Üldiselt oli nädal stressirohke, sest olen Eestis mängides alati tundnud pinget. Olen väga õnnelik, et sellega hakkama sain ja segapaari finaal veel ootab.” Maileen lisas, et suur abi oli talle ka Mihkel Koppelist, kes küll praegu ei ole enam tema põhitreener, aga Eestis alati aitab.

Täna peetakse veel meeste paarismängu ja segapaarismängu finaalid. Kindlasti tasub märkida, et üsna haruldasel kombel kohtuvad meeste finaalis kaks paari, kes on vähemalt ühe korra võitnud ITF-i turniiri. Need on Johannes Seeman/Siim Troost ja Daniil Glinka/Karl Kiur Saare. Seega on tegemist täiesti rahvusvahelise taseme finaaliga.