fbpx
Close

Eesti noorte GP14 turniiri võitsid Konrad Punger ja Simona Sepp

Võitja Konrad Punger (paremal) ja finalist Andreas Kuum. / Foto: Taavi Palu

Käimasoleva nädala esimesel kolmel päeval peeti Eesti noorte GP14 etapid nii poistele kui tüdrukutele, seda kahes tugevusgrupis. Poisid võistlesid Tallinnas Hiiu väljakutel, tüdrukud selgitasid paremaid Haapsalus. Esimeses tugevusgrupis saavutasid üksikmängu turniirivõidu Konrad Punger (MK Tenniseklubi) ja Simona Sepp (TC2000).

Poiste turniiril kaitses esimesena asetatud Konrad Punger edukalt oma favoriidistaatust. Esimeses kahes ringis loovutas Punger vastastele ainult viis geimi, poolfinaalis tuli vähemalt esimeses setis juba kõvasti pusimist Jan-Elmar Sarapiku vastu (Pärnu Kalevi TK), kuid võit tuli siiski numbritega 6:4, 6:1.

Teisest tabelipoolest jõudis finaali teist paigutust omanud Andreas Kuum (Tallink City SK), kes samuti kahes esimeses ringis andis vastastele ainult viis geimi, kuid poolfinaal Egert Trave (Haapsalu TK) vastu kujunes tõeliseks trilleriks. Võitnud avaseti 7:6 (4), jäi  Kuum teises setis 3:6 alla. Kolmas sett läks jälle tie breaki ning taas tõmbas pikema kõrre Kuum 7:6 (2) ning pääses finaali. Finaaliski jõudis esimene sett kiiresse lõppmängu, teises setis ei andnud Punger aga Kuumale mingit võimalust ning turniirvõit tartlasele 7:6 (5), 6:0.

I tugevusgrupi lohutusturniiri finaalis oli Kristjan Simon Hannus (Tallink City) 8:0 parem U12 vanuseklassi kuuluvast Gregor Tillissonist (MK Tenniseklubi).

II tugevusgrupi finaalis alistas Kristian Ruudi Sepp (FVTA) Mark Gregor Tõniste (USTA) 6:2, 6:2. Lohutuse võitjaks tuli Kaspar Veskioja (FVTA).

Võitja Simona Sepp (vasakul) ja finalist Meribel Tamsalu.

Tüdrukute võistlusel Haapsalus jõudis asetatud mängijatest nelja parema hulka ainult kolmandat paigutust omanud Simona Sepp, kes poofinaalis oli parem aasta nooremast Marta Vellerandist (Laagri TK) 6:2, 6:0. Teises poolfinaalis madistasid omavahel aga veel U12 vanuseklassi kuuluvad tennisetüdrukud Meribel Tamsalu (MK tenniseklubi) ja Aleksandra Maksimova (Tallink City SK). Seekord oli parem Tartu tüdruk 6:2, 6:1, kes viigistas nii omavaheliste matšide üldseisu 4:4. Finaalkohtumises pani kaks aastat vanem Sepp Tamsalu vastu oma paremuse maksma 6:3, 6:3 ning saavutas nii oma esimese noorte GP tiitili I tugevusgrupis.

I grupi lohutusturniiril ei andnud vastastele mingit šanssi Mia Elise Pink (Tallink City SK), kes ei loovutanud geimigi ning oli finaalis parem Kätlin Tõntsust (USTA). II tugevusgrupi finaalis oli Emerleah Serna (Kadrioru TK) pingelise võitluse järel parem Alisia Emeliyanovast 6:3, 7:5 ning lohutuse võitis Gretel Roosi Tults (Tondiraba TK).

Poiste paarismänguturniiril kindlustas Konrad Punger endale koos Egert Travega topeltvõidu. Poolfinaalis võitsid nad Richard Harjo/Hans Henrk Leesikut (mõlemad USTA) 6:1, 6:2 ning finaalis Sarapik/Hannust 6:1, 6:4. viimased tagasid endale finaalikoha pärast ülipõnevat lahingut Kuum/Hans Thomas Teiviga (FVTA) 5:7, 6:3, 10:5.

Tüdrukute paarismänguturniiril said esikoha Maarja Rei (Alta)/Maarit Tammiksaar (USTA). Poolfinaalis lülitasid nad välja esimesena asetatud Simona Sepp/Liisa Marii Suvinõmme (Alta). Seda pärast uskumatult võitluslikku ja pingelist matši 6:4, 5:7, 14:12! Finaalis alistasid Rei/Tammiksaar Maksimova/Pinki 6:1, 6:3. Maksimova/Pink olid poolfinaalis jagu saanud Tõnts/Vellerandist 6:0, 7:5. Vähem kui kuu aja pärast algavad Tallinnas Kadriorus Eesti noorte meistrivõistlused. Juba reedel alustatakse samas aga Eesti noorte GP18 turniiridega nii noormeestele kui neidudele.

scroll to top