fbpx
Close

Maileen Nuudi langes Hollandis välja

Maileen Nuudi. / Foto: Igor Pissarev

Maileen Nuudi kaotas Amstelveenis ITF-i W35 turniiri avaringis Lia Karatantchevale (Bulgaaria, WTA 439.) 6:7, 3:6.

Praegu 20-aastasest Karatantchevast 14 aastat vanem õde Sesil jõudis kunagi maailma edetabelis 35. kohale, aga noorem õde nii tugev pole. Nuudi pidas temaga tasavägise mängu, kus ta esimeses setis ühemurdelise edu kaheksandas geimis tagasi andis, kuid seisul 5:6 näitas suurepärast võitlusvaimu ja päästis kuus settpalli. Paraku jäi Nuudi tie-break’is taha 1:6 ja kaotas 3:7.

Viimasel ajal ongi iseloomulik, et Nuudi võitleb, aga mingil hetkel tuleb mõõn, mis otsustab mängu saatuse. Seekord algas mõõn tie-break’is ja kestis teise seti seisuni 0:5. Nuudi taas võitles välja seisu 3:5, aga mängu ei päästnud.

Kahjuks tuleb tunnistada statistikat – Nuudi on nüüd ITF-i turniiridel, ükskõik kas kvalifikatsioonis või põhitabelis, kaotanud kümme mängu järjest. Ja põhiturniiril pole ta 2024. aastal saanud ühtki võitu, ehkki märtsi alguse Helsingi W35 turniir tuleb kanda aktiva poolele, sest ta sai kvalifikatsioonis kaks head võitu ja kaotas kunagisele esikümne naisele Kristina Mladenovicile kolmes setis. Edetabelikohta (praegu 542.) on Nuudi enam-vähem hoidnud, aga suvel on tal palju punkte kaitsta.

Nuudi jätkab paarismängus, kus ta partner on Caijsa Wilda Hennemann (Rootsi). Täna nad avaringi kohtumist ei mängi.

Anet Angelika Koskel kaotas Amstelveenis kvalifikatsiooni esimeses ringis Emilia Waligorale (Saksamaa) 5:7, 3:6. Eelmisel nädalal mängisid eestlannad paari koos, aga Amstelveenis Koskel selles mänguliigis ei osale. Nii Koskel kui ka Nuudi on ennast üles andnud reedel algavateks Eesti meistrivõistlusteks, kuigi põhitabelis ilmselt enne laupäeva mänge ei peeta.

scroll to top