fbpx
Close

Maileen Nuudi: kuhu turniirile mängima pääsen, sinna lähengi

– Tennis / Foto: Pixabay

Maileen Nuudi harjutas kolmapäeval Tallinnas Kalevi klubi väljakutel tunnikese Kaia Kanepiga. Nii tugeva treeningupartneri valik juba näitab, et Nuudi on naasmas turniirikarussellile.

Veebruaris ütles Nuudi Tennisnetile antud lühiintervjuus oma plaanide kohta nii: “Võistlusgraafik on lahtine, ei tea, kuhu peale saame. Nüüd on keerulisem uue ITF-turniiride süsteemi tõttu. Suvel katsun rohkem mängida.”

Suvi veel mitte, aga välishooaeg on nüüd käes, kuid Nuudi ütles kolmapäeval, et seis on endiselt lahtine. “Olen ennast paljudele turniiridele üles andnud. Kuhu pääsen peale, sinna lähengi mängima,” ütles Maileen, kes hetkel asub ITF-i edetabelis 653. kohal. Selle kohaga otse põhiturniirile enamasti ei pääse, sest eespool pole mitte ainult 652 mängijat, vaid ka need, kes WTA edetabeli tagumise poole tennisistidena üritavad ka ITF World Tennis Touri turniiridel kaasa lüüa. Kuid mõnel tugevamal võistlusel ei saa 653. kohaga isegi mitte kvalifikatsiooni.

Talvel sõnas Nuudi, et peab treeningutel panustama eelkõige stabiilsusele. “Rohkem paneme rõhku tagakäelöökidele. Piltlikult öeldes harjutad näiteks krossi nii kaua, kuni ei eksi. Olen agressiivse stiiliga mängija, seetõttu tuleb ka vigu rohkem ette,” ütles Nuudi tookord. Kaiaga harjutamine tuli selles osas kindlasti kasuks. “Väga äge, teisiti ei saakski sellise treeningu kohta öelda,” sõnas Nuudi.

Teda viimasel paaril hooajal kiusanud vigastuste kohta kostis Nuudi, et õlg on natuke muret teinud, kuid läheb paremaks. Igatahes võistlushooajaks on ta valmis. Erinevalt eakaaslasest Maria Lota Kaulist ei pea Nuudi sel kevadel ka kooli lõpetamise pärast muretsema, sest ta on kooli pikendanud järgmise kevadeni.

scroll to top