fbpx
Close

Maileen Nuudi ja Karl Kiur Saar tulid kahekordseteks võitjateks

Maileen Nuudi ja Karl Kiur Saar võitsid segapaarismängus kokku kolmanda meistritiitli. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Pärast õhtuseid paarismängude finaale sai selgeks, et vähemalt kaks mängijat – Maileen Nuudi ja Karl Kiur Saar – on tulnud tänavu Eesti kahekordseks meistriks. Aga neile võib homme lisanduda Daniil Glinka, kui ta võidab meeste üksikmängu.

Kõigepealt tulid Glinka ja Saar koos meeste paarismängu võitjateks. Nagu enne sai mainitud, on nii nemad kui ka finaalivastased Johannes Seeman/Siim Troost võitnud ITF-i turniiri. Aga kumbki paar polnud enne meeste paarismängu Eesti meistriks tulnud. Tõsi, Troost oli 2018. aastal teeninud tiitli koos Robin Erik Partsiga.

Meeste paarismängu võitjad Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Finaali saatuse otsustasid üksikud murded ja Seemani topeltvead kolmandas setis. Esimeses kahes setis piisas võitmiseks vastavalt Seeman/Troostile ja Glinka/Saarele ühest murdest, aga kolmandas kaotas Seeman mõlemad oma servid. Neist ühes tegi ta koguni kolm topeltviga. Tundus ka, et alates teisest setist oli Glinka ja Saare tõrjemäng selgelt parem kui vastastel. Lõpptulemuseks märgiti 3:6, 6:3, 6:2 Glinka/Saare kasuks. Viimasel ajal on Saar olnud ka Glinka treener ja ta käib kõigil võistlustel temaga kaasas.

Segapaarismängu finaalis tulid Seeman ja Saar uuesti väljakule. Mängu tulemus oli omapärane ja selle põhjal võiks öelda, et otsustas esimese seti tie-break, kus Nuudi/Saar (1) võitsid Grete Gulli ja Seemani (2) 7:2. Sest edasi olid mõlemad setid ühepoolsed – teise võitsid Gull/Seeman 6:0 ja kolmanda Nuudi/Saar 6:1. Üldseis seega 7:6, 0:6, 6:1.

Nuudi ja Saar võitsid koos kolmanda Eesti meistrikulla, varem oli see neil õnnestunud aastatel 2018 ja 2021. Mullu tulid võitjateks Gull/Seeman.

scroll to top